Click & Collect
60 zł październikowej korzyści
"Wybierz dostawę do jednego ze sklepów P&C. Kupon rabatowy można zrealizować jako INSIDER przy następnych zakupach w sklepie stacjonarnym w dniach 1-31 października 2024 r. przy zakupach za min. 499 zł."
Proste, z pozoru niczym niewyróżniające się spodnie z cienkiej bawełny, to jeden z najbardziej trafionych elementów męskiej garderoby. Ich cechą charakterystyczną jest uniwersalność, która pozwala na zbudowanie wielu różnych stylizacji przy wykorzystaniu tej samej pary spodni. Chinosy są wygodniejsze niż klasyczne spodnie garniturowe, jednak odznaczają się prostą elegancją, którą docenią mężczyźni lubiący praktyczny styl miejski. Niektóre modele mają nawet delikatnie zarysowany kant na nogawkach, co nadaje im bardziej oficjalnego wyglądu. Śmiało można powiedzieć, że chinosy męskie należą do klasyki mody męskiej i obowiązkowo powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny.Spodnie typu chino najczęściej uszyte są z cienkiego bawełnianego materiału, który doskonale sprawdza się podczas codziennych aktywności i jest przyjemny w noszeniu. Cechuje je tradycyjne wykończenie, co oznacza, że mają cztery kieszenie - dwie skośne z przodu i dwie wewnętrzne z tyłu, oraz wszyte w pasie szlufki, które pozwalają na założenie paska. Minimalistyczny krój i jednolity kolor chinosów jest świetną alternatywą dla tradycyjnych oficjalnych ubrań. Jeśli nie obowiązuje Cię w miejscu pracy ścisły dress code, wygodne chinosy pozwolą Ci na stworzenie wielu ciekawych stylizacji w lekkim stylu smart casualowym. Wystarczy zestawić je z koszulą i prostą sportową marynarką lub kaszmirowym swetrem, aby otrzymać półoficjalny zestaw do biura. Wysokiej jakości chinosy w połączeniu z dobrze skrojoną marynarką nawet w zestawie z białym T-shirtem będą wyglądały świeżo i nowocześnie. Jeśli lubisz modę z nutą vintage, z pewnością docenisz ponadczasowy charakter chinosów. Ten rodzaj spodni dobrze komponują się bowiem z ubraniami w stylu boho, jak marynarki męskie z tweedu lub marynarki o wzorze w jodełkę lub w kratkę. W wersji mniej oficjalnej możesz stworzyć ciekawy zestaw zakładając do chinosów prostą koszulę z podwiniętymi rękawami i rozpiętym kołnierzykiem oraz garniturową kamizelkę z delikatnym wzorem w kratę. W stylu boho najlepiej sprawdzą się klasyczne, ciepłe kolory, jak beże i brązy, ewentualnie klasyczny granat.
Zanim popularne obecnie jeansy na stałe weszły do kanonu mody miejskiej, to właśnie chinosy pełniły rolę mniej formalnych spodni dla młodzieży i młodych mężczyzn. Chinosy męskie doskonale prezentują się w luźnych zestawach na granicy niezobowiązującej elegancji i sportowej wygody. Za ich uniwersalnością przemawia nie tylko prosty krój i praktyczny materiał, ale również bogata kolorystyka. Obok klasycznego beżu, granatu i bieli, chinosy dostępne są również w odważnych wersjach kolorystycznych, jak czerwień, pomarańcz, zieleń czy ultramaryna. Dodatkową gratkę dla fashionistów stanowią spodnie w kratę windowpane lub w prążki, które skutecznie przełamują monotonię wiosennych i letnich męskich stylizacji. Chinosy świetnie komponują się z prochowcami, kurtkami jeansowymi męskimi, bomberkami i wiosennymi parkami, ale można założyć je również do sportowej bluzy z kapturem czy połączyć z T-shirtem i rozpiętą koszulą. Tworzą też zgrany duet z cienkimi męskimi swetrami o sportowej linii. Jednym słowem pozwalają na zachowanie eleganckiego i schludnego wyglądu w każdej sytuacji, zapewniając przy tym komfort i swobodę. Dla amatorów tego kroju spodni dostępne są również sięgające kolan szorty - idealne zarówno do luźnych T-shirtów, jak i koszulek polo, a także wzorzystych koszul z krótkim rękawem. Dzięki nim zachowasz klasę również podczas wakacyjnego wypoczynku.
Uniwersalny krój chinosów pozwala na swobodny dobór dodatków. W stylizacjach formalnych sprawdzi się ładny skórzany pasek oraz półbuty w stylu oxfordów lub eleganckich mokasynów ze skóry licowej lub zamszu. W bardziej sportowych zestawach można wprowadzić materiałowe paski oraz klasyczne obuwie sportowe, jak sneakersy, Vansy czy trampki. Podwinięte w mankiet chinosy męskie dobrze prezentują się z obuwiem założonym na gołą stopę, a w cieplejszych zestawach - również z wysokimi męskimi botkami lub sztybletami. Jeśli lubisz typowo letnie obuwie, jak sandały lub klapki, staraj się wybierać modele o szlachetnej linii, wykonane z naturalnych materiałów. Tego typu obuwie pasuje przede wszystkim do chinosów w jasnych kolorach, jak biel i pastele.
Więcej kategorii
Czarne chinosy męskieJeśli szukasz ciekawych i funkcjonalnych spodni na cieplejsze miesiące w roku, chinosy męskie z pewnością będą trafionym wyborem.
Historycy mody mówią, że w połowie XIX wieku przebywający w Indiach brytyjski generał porucznik sir Harry Lumsden kazał zafarbować swoją białą odzież na bardziej naturalny i mniej widoczny odcień piaskowego brązu. Pięćdziesiąt lat później stacjonujące na Filipinach oddziały amerykańskiej armii dysponowały już wygodnymi bawełnianymi spodniami, szytymi z naturalnych materiałów pochodzących z Chin (stąd nazwa tego kroju spodni). Piaskowy kolor miał przede wszystkim pełnić funkcję maskującą, jednak w ciepłym i suchym klimacie był również bardziej praktyczny w porównaniu z nieskazitelną bielą.
Większość wzorów chinosów jest do siebie bardzo podobna, jednak poszczególne modele różnią się między sobą detalami, jak chociażby krój nogawek. Klasyczny model o prostej linii pasuje mężczyznom w różnym wieku i jest stosunkowo łatwy w stylizacji. Dla młodszych panów przeznaczone są chinosy o węższych nogawkach, które można podwinąć w charakterystyczny mankiet. Ten wzór spodni często mocno przylega do ciała, podkreślając linię sylwetki.
Wysokiej jakości spodnie chinosy nie mają sztucznych dodatków, co dotyczy również elementów wykończeniowych, jak guziki i suwak. Szyje się je z naturalnej bawełny, która zapewnia odpowiedni komfort również podczas upałów. Tkanina jest stosunkowo cienka i najczęściej jej gramatura mieści się w przedziale 150-280. Chinosy przeznaczone na chłodniejsze dni mogą mieć również domieszkę wełny. Oczywiście ze względu na dużą popularność tego modelu spodni, pojawiają się one również w kolekcjach producentów tańszej odzieży, gdzie bawełna mieszana jest z włóknami syntetycznymi.