Garnitury na pogrzeb

178 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 4
  3. 4
  1. 1
  2. Strona 1 / 4
  3. 4

Garnitury na pogrzeb – eleganckie i ponadczasowe

Pogrzeb to jedna z tych okoliczności, w których niezbędny jest przemyślany i stosowny ubiór. Pożegnanie bliskiej osoby wymaga stroju, który wyrazi szacunek zarówno dla zmarłego, jak i dla jego rodziny. W przypadku męskiego dress code’u najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest garnitur. Jaki model wybrać, by nie popełnić modowego faux pas? Garnitury na pogrzeb to przede wszystkim czarne modele. Ten ponadczasowy odcień kojarzący się z żałobą stanowi gwarancję, że ubiór będzie stosowny do sytuacji. Warto zwrócić uwagę na to, by garnitur był gładki i wykonany z matowej tkaniny. Lepiej zrezygnować z materiałów w deseń – nawet ten elegancki i ponadczasowy jak krata, jodełka czy pasy. Warto pamiętać, że garnitury na pogrzeb powinny być jak najbardziej minimalistyczne, stonowane i eleganckie, bez zbędnych zdobień. Jeśli chodzi o marynarkę, prawidłowym wyborem będzie jednorzędowy, prosty model. Fason smokingowy nie sprawdzi się w takich okolicznościach.

Jaką koszulę dopasować do garnituru na pogrzeb?

Czarne garnitury na pogrzeb warto uzupełnić o sprawdzone rozwiązanie, jakim jest biała koszula. Ten szykowny, formalny zestaw zawsze prezentuje się dobrze. Lepiej zrezygnować z koszuli błękitnej, mimo że w oficjalnych strojach zajmuje ona równie silną pozycję co model w kolorze białym. Jeśli masz ochotę do czarnego garnituru założyć ciemną koszulę, możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że takie połączenie jest mniej oficjalne i nie tak eleganckie jak to z białą koszulą.

Jakie akcesoria pasują do garnituru na pogrzeb?

Uzupełnieniem eleganckiego stroju zawsze są dobrze przemyślane dodatki. Nie inaczej jest także w tym przypadku. Garnitury na pogrzeb wymagają dopełnienia krawatem. Warto zadbać o to, aby był on czarny, a jego szerokość – klasyczna. Alternatywą mogą być krawaty w innych ciemnych, stonowanych barwach, najlepiej bez wzorów. Do stroju na pogrzeb najlepiej pasują eleganckie buty w kolorze czarnym. Skórzane modele typu derby czy sznurowane będą dobrym uzupełnieniem czarnego garnituru. W chłodniejsze miesiące możesz postawić także na czarne sztyblety lub botki. Garnitury na pogrzeb warto dopełnić także pozostałymi akcesoriami w odcieniu klasycznej czerni. Dla spójności i eleganckiego efektu dobrze jest sięgnąć również po czarny pasek do spodni oraz czarne skarpety.