Koszule button down

919 wyników

SUPER SLIM FIT

SLIM FIT

REGULAR FIT

COMFORT FIT

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20
  1. Sommerfest HAKA
  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20

Koszule button down – must have męskiego stylu

Koszule button down to najmniej formalny fason męskiej koszuli z długim rękawem. Ich nazwa pochodzi od charakterystycznego, przypinanego guzikami do reszty koszuli, kołnierzyka. To rozwiązanie po raz pierwszy pojawiło się w XIX wieku, kiedy to gracze polo sięgnęli właśnie po koszule button down, aby powiewający na wietrze kołnierzyk nie przeszkadzał w toczeniu sportowych zmagań. Obecnie tego typu koszule nie mają już zastosowania w modzie sportowej, lecz wciąż noszone są na co dzień. Z powodzeniem mogą też sprawdzić się biurze, o ile oczywiście obowiązujący nas dress code na to pozwala. Zaletą koszuli button down jest jak widać jej wszechstronność, która jest jeszcze większa dzięki temu, iż tego typu koszule doskonale prezentują się zarówno z krawatem, jak i bez. A jeśli ktoś potrzebuje jeszcze dodatkowego argumentu, aby zainteresować się fasonem button down, to wystarczy nadmienić, iż koszule te ceniły sobie takie ikony męskiego stylu jak Clark Gable, Frank Sinatra czy też John F. Kennedy.

Koszule button down – jak je stylizować?

Noszenie koszul button down jest naprawdę proste. Można śmiało wykorzystywać je w ramach konwencji preppy style, która czerpie inspiracje z popularnego w latach 30. i 50. sposobu ubierania się studentów amerykańskich prestiżowych uczelni. Jak zbudować image w stylu preppy? Wystarczy sięgnąć po koszulę button down, spodnie typu chino, skórzane lub zamszowe mokasyny oraz sportową marynarkę. Krawat jest dodatkiem opcjonalnym, choć mile widzianym. Pora raz na zawsze rozprawić się z mitem, że przy koszuli button down nie można nosić krawata. Owszem, połączenie krawata i koszuli button down jest w dobrym tonie, lecz nie może być to przypadkowy krawat. Najlepiej zdecydować się na krawat o mniej formalnym charakterze, na przykład na ten wykonany z wełny lub dzianiny. Ciekawym patentem na noszenie koszul z przypinanym kołnierzykiem jest odpięcie kołnierzyka od reszty koszuli. Pozornie niewielki gest, lecz w zupełności wystarczający, aby sprawić, iż cały image nabierze bardziej nonszalanckiego, nieco niepokornego wydźwięku.

Koszula button down – nienaganny styl na długi czas

Koszula button down to fason, który z powodzeniem przechodzi próbę czasu. Dlatego też warto zadbać o posiadane w garderobie modele. Dobrze jest zatem zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji zawartymi przez producenta na metce. Dzięki temu każda koszula button down zachowa swój urok na wiele kolejnych sezonów.