Czerwone krawaty

Czerwone krawaty są zaliczane do klasyki męskiej elegancji. Jest to jednak tyleż szykowny, co kłopotliwy dodatek, ponieważ czerwień to intensywny kolor i aby dobrze prezentował się na tle całej stylizacji, musi być umiejętnie w nią wkomponowany. Co zatem robić, by wyglądać dobrze w czerwonym krawacie. Oto kilka naszych porad.

Czerwone krawaty – odcień ma znaczenie

Czerwień czerwieni nierówna i o ile w przypadku damskich sukienek soczyste i bardzo nasycone odcienie sprawdzają się doskonale, o tyle w przypadku klasycznej męskiej garderoby już niekoniecznie. Do stroju biznesowego, w którym liczy się przede wszystkim stonowanie i szykowny umiar, najlepiej jest zatem dobierać krawaty w odcieniach zgaszonej lub głębokiej, szlachetnej czerwieni. Burgund, bordo, czerwień żelazowa, odcień rdzawy, szkarłatny i wiśniowy - te barwy sprawdzą się najlepiej w przypadku krawatów przeznaczonych do eleganckich zestawień. Jeśli chodzi o wzory, to także należy zachować umiar. Najlepsze będą albo gładkie czerwone krawaty albo te zdobione drobna kratka lub innym subtelnym graficznym deseniem.

Czerwone krawaty można też łączyć ze stylem casual

Nieco inaczej sprawa wygląda, kiedy decydujemy się na łączenie ze sobą elementów klasycznych i casualowych. Ten trend utrzymuje się w męskiej modzie od dawna i został już doskonale zaadaptowany. Panowie czują się coraz swobodniej w stylizacjach składających się na przykład ze sportowego obuwia, dopasowanych jeansów, eleganckiej koszuli z kolorowym krawatem i tweedowej marynarki. Krawaty można także łączyć z casualowymi koszulami, jeansami, skórzanymi botkami z wyższą cholewka oraz kurtkami typu parka bądź wełnianymi płaszczami, takimi jak na przykład kultowa bosmanka. Jeśli chodzi o zestawienia kolorystyczne, to czerwień najbardziej "lubi się" z różnymi odcieniami niebieskiego, ale też z brązami, beżami, zielenią i szarościami - od gołębiego popielu, po wyrazisty antracyt i grafit. W sklepie internetowym Peek & Cloppenburg wybór czerwonych krawatów jest spory, więc każdy mężczyzna bez trudu dopasuje model najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb i upodobań.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2