Niebieskie muszki

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że nie ma nic bardziej eleganckiego od muszek. Uroczysty wieczór w operze, wyjście o teatru czy wykwintna kolacja - na te wszystkie okazje przyda się nie tylko garnitur albo frak lub smoking, ale też najbardziej stylowym zwieńczeniem stylizacji będzie właśnie niebieska muszka.

Niebieska muszka – idealny dodatek na oficjalne okazje

Niebieska muszka założona do ciemnego garnituru albo czarnego smokingu będzie dobitnie świadczyć o twojej znajomości trendów i umiejętności dostosowania się do sytuacji. Na specjalne okazje jest to znakomita alternatywa dla krawata i poszetki. Choć w kolekcjach marek występują głównie akcesoria w różnych tonacjach niebieskiego, to można też znaleźć modele choćby w mocnym kolorze fuksji, delikatnym błękicie czy w odcieniu głębokiego, uniwersalnego granatu. Zazwyczaj, im bardziej uroczysta i podniosła okazja, powinno wybierać się muszki w odpowiednio ciemniejszej barwie. Jednak dziś nie jest to regułą, a, jak wiadomo, we współczesnej modzie wiele chwytów jest dozwolonych.

Jak komponować niebieskie muszki?

Ciemnoniebieskie, kobaltowe i granatowe muszki znakomicie skomponują się ze śnieżnobiałą koszulą slim o klasycznym kroju i ciemnym garniturem lub klasycznym smokingiem i z czarnym obuwiem. Jaśniejsze odcienie dobrze dopasują się do koszuli kremowej albo ecru. Taki zestaw znakomicie nadaje się na imprezy pod gołym niebem, na przykład stylowe garden party. Do tego przydadzą się brązowe buty, a, osoby, które nie boją się eksperymentów, mogą nawet założyć beżowe mokasyny z zamszu. Taki wygląd będzie uosobieniem awangardy i ciekawym wykorzystaniem niebieskiej muszki w bardziej nowoczesnej stylizacji.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2