Odzież żałobna

29 wyników

Sortuj według:

Odzież żałobna

Niektóre uroczystości kojarzą się z określoną kolorystyką oraz rodzajem ubrań. Do takich okazji niewątpliwie należy pogrzeb. W przypadku tej uroczystości męska część uczestników powinna postawić na odzież żałobną, czyli sprawdzone modele marynarek i koszul w określonych kolorach.

Odzież żałobna dla mężczyzn: garnitur w ciemnej barwie

Większość mężczyzn, wybierających się na uroczystości pogrzebowe, decyduje się na odzież żałobną w postaci czarnego lub grafitowego garnituru. Ciemna tkanina doskonale podkreśla męską sylwetkę, jeśli cały garnitur będzie uszyty w modnym obecnie stylu slim fit. Proste spodnie o zwężanych nogawkach, podkreślone markowym paskiem oraz obuwiem, do tego gładka koszula oraz świetnie skrojona marynarka to podstawa męskich stylizacji żałobnych. Klasyczny męski zestaw można podkreślić, sięgając po gładką koszulę, która w tym wypadku może być koszulą białą lub w klasycznym odcieniu niebieskiego. O charakterze koszuli w tym przypadku przesądzają detale - kolor guzików czy wykończenia przy kołnierzyku w kontrastującym kolorze sprawiają, że wygląd mężczyzny jest mniej oficjalny. Równie popularne są koszule czarne, które w przypadku koszul z długim rękawem stanowią ciekawe dodatek do jednobarwnej marynarki.

Jaka koszula pasuje do garnituru żałobnego?

Nie wszyscy mężczyźni decydują się na białą koszulę, która kojarzona jest z bardzo eleganckimi uroczystościami, chociaż pasuje też do odzieży żałobnej. Także w przypadku koszul wybieranych z myślą o uroczystościach ostatniego pożegnania kogoś z rodziny, można postawić na koszulę w prążki czy delikatną kratkę. Miłośnicy koszul jednolitych w tym szczególnym dniu powinni się zdecydować na koszulę w odcieniu ciemnej szarości. Niektóre uroczystości pogrzebowe odbywają się latem, gdy można założyć koszulę z krótkim rękawem. Takiej koszuli nie powinno się nosić razem z krawatem, dlatego projektanci w wielu modelach koszul z krótkim rękawem zamiast tradycyjnego kołnierza stosują niewysoką stójkę. Koszula żałobna może być również koszulą denimową, pod warunkiem, że do jej uszycia wykorzysta się czarny lub grafitowy materiał jeansowy.