Skarpety męskie

2377 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 50
  3. 50
  1. 1
  2. Strona 1 / 50
  3. 50

Skarpety męskie

Jednym z niedocenianych, lecz jakże istotnych elementów męskiego stroju, są skarpety. I mimo że zwolenników zyskują stylizacje bez skarpet lub ze stopkami, to jednak dla wielu mężczyzn i chłopaków skarpety są nie do zastąpienia. Na pozór niewidoczne, skarpety męskie muszą dobrze łączyć się z resztą garderoby (nie tylko ze spodniami) oraz powinny gwarantować wysoki komfort niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku.

Długie skarpety męskie – ważny dodatek do garderoby

Ponadczasowa klasyka to dłuższe skarpety męskie, wykonane z wysokiej jakości bawełny z niewielkim procentowo dodatkiem materiałów syntetycznych. Do eleganckich i klasycznych stylizacji pasują przede wszystkim skarpety wizytowe w jednolitym kolorze. Według modowych konwenansów odcień skarpet powinien być o ton ciemniejszy niż kolor spodni. Do garniturów pasują też wzorzyste skarpetki w angielskim stylu bądź w kolorowe pasy. Mniej szablonowe, niekiedy ekstrawaganckie i pozwalające w delikatny sposób wyrazić kreatywne lub buntownicze podejście do codzienności.

Skarpety sportowe – nie tylko na trening

Inną propozycją, tym razem na co dzień, są skarpety sportowe. Popularność zyskały zarówno białe skarpety z czarnymi paskami, jak również inne kolory. Sportowe skarpety, jednolicie kolorystyczne lub wzorzyste, komponują się nie tylko do stroju na siłownię lub do ubrania na trening biegowy. Polecane są też do jeansów. Ze względów praktycznych istotniejszą cechą od koloru wydaje się grubość skarpet dostosowana do pory roku. Na wiosenne i letnie miesiące wskazane są skarpety z lekkich tkanin, zaś jesienią bądź zimą dobrym wyborem są męskie skarpety z grubszej bawełny, także znane od lat frotte. Są też i stopki, chętnie noszone nie tylko do szortów.