Bluzki jeansowe

Bluzki jeansowe

Jeans, czyli charakterystyczna tkanina bawełniana o skośnym splocie, zwykle farbowana na kolor spranego indygo, cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Ubrania z jeansu, są, bez najmniejszych wątpliwości najdłużej modnym akcesorium współczesnego świata. Bluzki jeansowe sprawdzą się w każdej sytuacji, zarówno w pracy jak i w mieście, do spodni, legginsów i spódnic.

Bluzki jeansowe - powiew z Dzikiego Zachodu

Wykorzystywana pierwotnie na amerykańskim Dzikim Zachodzie tkanina do dziś przywodzi na myśl skojarzenia z Johnem Waynem i wolnym, niezależnym stylem życia. Dlatego nie dziwi fakt, że w ofercie jeansowych koszul znajdą się takie z kieszeniami w stylu westernów i kowbojskimi haftami. Takie bluzki takie będą tworzyć spójną całość z szerokimi, bawełnianymi spódnicami lub szortami. Mogą być noszone na wierzch, wkładane do spodni, lub też mogą mieć końce zawiązane na supeł. Ciekawą nowością są jeansowe bluzki z odkrytymi ramionami i lekkimi bufkami na ramionach. Bardzo dziewczęce i pełne uroku bluzeczki mają na wysokości pach wszytą gumkę, dzięki czemu nie potrzebują ramiączek. To stylistyczne połączenie tkaniny z Dzikiego Zachodu z krojem bluzek meksykańskich będzie świetnym wyborem na wakacje.

Nowoczesne rozwiązania

Dzisiejszy jeans nie zawsze pozostaje wierny blisko dwustuletniej tradycji. Znajdziemy dziś jeansowe bluzki w różnych kolorach i fasonach, co daje nam możliwość pełnego wykorzystania właściwości jeansowej tkaniny bez konieczności trzymania się jednego stylu. Jeansowe bluzki z kołnierzykiem, wykonane z cienkiego materiału, sprawdzą się w stylizacjach do pracy. Noszone rozpięte na podkoszulkę będą pełnić funkcję uniwersalnej narzutki, którą w razie potrzeby można swobodnie przewiązać w pasie. Bluzki z białego lub bardzo jasnego jeansu również nie są dziś rzadkością. Z powodzeniem więc znaleźć coś dla siebie, a jeansowa bluzka dopełni niejedną stylizację.