Koszule nocne damskie

(109)
1od3
FAQ

Jak dobrać rozmiar koszuli nocnej?

Bielizna nocna dostępna jest w standardowych rozmiarach, dlatego przy zakupie należy kierować się noszoną rozmiarówką. Warto jedynie pamiętać, że koszula nocna powinna być tak dobrana, by nie krępowała ruchów podczas snu. Wyjątkiem jest gorset koszulki z odciętym stanem i rozkloszowanym dołem. Powinien on ładnie przylegać do ciała.

Lepsza koszula nocna czy piżama?

O wyborze idealnego stroju do spania decydują jedynie osobiste preferencje. Zarówno piżamy, jak i koszule nocne, dostępne są w niezliczonej ilości modeli, dlatego bardzo łatwo wybrać taki, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Koszule nocne, nawet te o typowo sportowej linii, z pewnością sprawdzą się u pań, które lubią tradycyjne kobiece ubrania. Z kolei piżama zapewnia większą swobodę i można ją łączyć z innymi częściami odzieży, jak lekki top na cienkich ramiączkach.

Czy zdrowo spać w bieliźnie?

Lekarze odradzają spanie w bieliźnie dziennej, którą wiele kobiet zakłada na noc nawet pod piżamę. Sen jest czasem odpoczynku dla umysłu i ciała, dlatego idealna bielizna nocna powinna być przewiewna i luźna. Zbyt ciasna koszula nocna lub obcisła piżama nie jest komfortowa, co w dłuższej perspektywie czasu może skutkować niepotrzebnymi podrażnieniami skóry. Z tych samych powodów lepiej zrezygnować ze spania w figach.