Luźne bluzki

Luźne bluzki

Po luźne bluzki kobiety sięgają bardzo często. Taki fason wybierają, gdy poszukują modnej bluzki o wygodnym kroju, aby móc w niej spędzać czas wolny, jak i wtedy, gdy bluzka o luźnym kroju ma być wykorzystana jako baza do stylizacji do pracy. Luźny krój jest chętnie wybierany także przez kobiety, które dzięki takiemu fasonowi bluzki chętnie zakrywają niewielkie krągłości.

Różne rodzaje luźnych bluzek

Jako luźne bluzki najczęściej szyje się bluzki na lato, często jako bluzki z krótkim rękawem lub bez rękawów. Delikatne materiały, wśród których przeważają tkaniny z domieszką jedwabiu czy tworzyw sztucznych, ale również cienkie tkaniny lniane czy bawełniane, są wprost stworzone do tego, aby uszyć z nich elegancką bluzkę o luźnym kroju. Bluzki o luźnym kroju są zwykle bluzkami z okrągłym dekoltem, choć także wśród nich można spotkać bluzki zdobione dodatkowymi marszczeniami czy zaszewkami, umieszczonymi w górnych partiach bluzki. Dół takiej bluzki może być zebrany w gumę, choć równie popularne są bluzki o lekko zaokrąglonym dole, który umożliwia noszenie bluzki razem z klasycznymi wąskimi dżinsami. Takie bluzki szyje się z delikatnych tkanin jednobarwnych, choć także i tu projektanci sięgają po tkaniny w delikatny nadruk w kropki czy po tkaniny ozdobione motywami roślinnymi i zwierzęcymi.

Na różne okazje luźne bluzki

Bluzka o luźnym fasonie może być także elegancką bluzką zakładaną do pracy czy na imprezy. Wystarczy, że jej przód ozdobi dodatkowa plisa z materiału lub pojawi się pojedynczy błyszczący element, aby bluzka zyskała całkiem nowy charakter. Jako bluzki wieczorowe chętnie są noszone bluzki luźne, uszyte z tkanin z połyskiem. Coraz częściej luźne bluzki można nosić przez cały rok. Wystarczy, że bluzka będzie miała rękaw sięgający do łokcia albo rękaw całkiem długi, ale podkreślony modnymi przeżyciami lub uzupełniony wiązaniami. Luźną bluzką może być także klasyczna biała koszula zakładana przez głowę i z zapięciem na guziki.