Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3
  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3

Bluzony

Gustowna kurtka bluzon to stylowy towarzysz okresu przejściowego, między wiosną a latem oraz między jesienią a zimą. Krótka kurtka o kobiecym fasonie wyznacza świeży, nowoczesny styl, dzięki któremu można w łatwy sposób podkreślić figurę i okryć się przed chłodem. Okrycia te, dzięki swojemu ponadczasowemu fasonowi, pasują do niemal każdej stylizacji, występują także w wielu kolorach i wykończeniach.

Czym wyróżnia się bluzon?

Bluzony podkreślają wyraźnie talię, w przeciwieństwie do większości innych kurtek, model ten uwydatnia biodra i pośladki. Jeśli spodnie lub spódnica posiadają raczej wąski krój, zwykłe okrycie wierzchnie może utrudniać uzyskanie harmonijnej stylizacji. Ze względu na krótszy krój kurtek bluzon pozwalają one na wyeksponowanie nóg i podkreślają kobieca sylwetkę. Dodatkowo do wyboru mamy modele gładkie, wykonane z połyskujących tkanin lub w szalonych, ekstrawaganckich wzorach i kolorach. Warto zwrócić uwagę na długość, ponieważ bluzony spotykamy zarówno krótkie, sięgające lekko ponad talię, oraz nieco dłuższe, pozwalające zakamuflować ewentualne niedoskonałości figury. Uniwersalność tego okrycia wierzchniego sprawia, że każda osoba będzie wyglądała w bluzonie doskonale.

Bluzon – kurtka idealna na co dzień

Kurtka, która kiedyś była wyłącznie okryciem wierzchnim, pełniącym funkcję czysto użytkową, jako osłona przed wiatrem, chłodem oraz deszczem, obecnie zmieniła nieco swoje przeznaczenie. Bywa często uzupełnieniem stylizacji na spacer, obiad ze znajomymi lub wypad za miasto. Kurtki damskie w stylu bluzon występują także w supermodnym, militarnym stylu. Jest to ulubiony krój popularnych blogerek i celebrytek, dodający świeżego, młodzieńczego charakteru naszemu ubiorowi. Warto zwrócić uwagę na eleganckie bluzony, wykonane z połyskliwych tkanin, takich jak satyna, w modnych, pastelowych kolorach. Uroczy, jasnoróżowy lub błękitny bluzon w połączeniu z butami na wysokim obcasie, optycznie wysmukli sylwetkę. Ponadto jest to również kurtka idealna na co dzień, kiedy w zabieganiu nie myślimy tak bardzo o modzie. Wystarczy narzucić ponadczasowy bluzon na codzienny strój i nie martwić się, nie tylko o swój wygląd, ale przede wszystkim o wygodę i komfort użytkowania. W połączeniu z czarnymi rurkami i płaskimi butami bluzon prezentuje się doskonale i zachwyca klasyczną elegancją.