Sukienka fartuch

Sukienka fartuch

Sukienka fartuch to nietypowa propozycja dla kobiet, które dobrze czują się w ubraniach utrzymanych w ludowym, folkowym klimacie. Najczęściej zakłada się je na różnego rodzaju festyny lub innego rodzaju rustykalne imprezy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać je także na inne okazje.

Czym wyróżnia się klasyczny dirndl?

Sukienka fartuch, czyli tak zwany dirndl, powstała z inspiracji klasycznymi ludowymi kobiecymi strojami z regionu południowych Niemiec i Austrii. Tradycyjny dirndl składa się z gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha, jednak modele dostępne w sklepie internetowym Peek&Cloppenburg to w przeważającej mierze jednoczęściowe stroje, łatwiejsze do założenia i z pewnością dużo wygodniejsze w noszeniu. Nie sposób przejść w nich niezauważoną. Dopasowane w talii i eksponujące dekolt, doskonale podkreślają kobiece walory, a dzięki haftom, kokardom, kwiatowym wzorom, koronkom, falbankom i innym romantycznym elementom, urzekają dziewczęcym charakterem.

Na jakie okazje sukienka fartuch jest odpowiednia?

Sukienka fartuch jest bardzo charakterystycznym i rzucającym się w oczy modelem i z pewnością nie jest to ubranie odpowiednie na co dzień. Można ją za to założyć na przykład na różnego rodzaju festiwale, których tematem przewodnim jest piwo, ludowa muzyka, wiejska kuchnia i rustykalne klimaty. Nie brakuje także pań, które sięgają po strojne sukienki w typie dirndl, kiedy chcą zabłysnąć podczas balu przebierańców lub innego typu karnawałowych zabaw. Doskonałą okazją, by spełnić swoje marzenie o założeniu takiej sukienki, jest też wyjazd na Oktoberfest - największy i najbardziej popularny festiwal piwa na świecie, którzy co roku ściąga do Monachium tysiące turystów z całego świata. Dirndl cieszy oko, ponieważ właściwie każdy model jest unikatowy, inaczej zdobiony i wykonany z najwyższą starannością i dbałością o detale.

  1. Newsletter