Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 26
  3. 26
  1. 1
  2. Strona 1 / 26
  3. 26

Paski

Powiedzenie ''diabeł tkwi w szczegółach'' jest znane chyba każdemu. Mówiąc o paskach i roli, jaką odgrywają one w różnych zestawieniach, warto posłużyć się właśnie tymi słowami. Odpowiedni pasek to przecież coś, co dodaje szyku, klasy i pewności siebie.

Wybór dobrego paska nie jest łatwy

Trzeba pamiętać o tym, że wybór paska może wiązać się z wieloma dylematami. Niektóre z nich powstają po to, by je wykorzystywać w formalnych stylizacjach, inne są odpowiednie do casualowych połączeń. Istotny jest kolor, materiał, z którego wykonany został pasek, a także jego szerokość, wielkość i forma klamry. Paski skórzane różnić się poza tym ziarnistością, a także połyskiem. Jedna z zasad istotnych podczas wybierania paska do spodni głosi, że im mniej formalne są spodnie, tym szerszy może być pasek i większa może być jego klamra. Nie jest zatem dobrym pomysłem założenie do spodni od garnituru grubego paska z pokaźną klamrą. Z kolei jeansy nie będą dobrze wyglądały w duecie z cienkim paskiem. Każdy mężczyzna i każda kobieta powinni mieć w swojej garderobie paski na różne okazje!

Pasek powinien pasować do obuwia

Aby zrobić na innych wrażenie swoim gustem, warto zadbać o to, by pasek pasował do koloru obuwia - ta rada jest szczególnie ważna dla mężczyzn szukających dodatku do garnituru. Oprócz eleganckich pasków z wysokogatunkowej skóry, które często mają ponadczasowy charakter, dobrze mieć w swojej szafie paski plecione z materiału. Są one idealne w przypadku stylizacji casualowych - znakomicie prezentują się z chinosami, można je też śmiało założyć do jasnych jeansów lub szortów. Nie można pominąć też tego, że paski są istotną częścią stroju dla tych, którzy chcą optycznie skorygować sylwetkę. Wąski pasek w stonowanym kolorze pomoże skorygować talię, a szeroki model z przykuwającą uwagę klamrą pozwoli podkreślić harmonijne proporcje. Dyskretna klamra o klasycznym wyglądzie odwraca uwagę od kilku dodatkowych centymetrów w pasie, a biały pasek dodaje lekkości letnim stylizacjom. Dzięki paskom można szynko odmienić mało oryginalną lub niedopracowaną kreację!