Rękawiczki skórzane

65 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2
  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2

Skórzane rękawiczki

Rękawiczki ze skóry naturalnej lub ekologicznej to dziś najchętniej wybierane przez mężczyzn rękawiczki do strojów miejskich. Konkurencja w postaci dzianinowych, wełnianych lub polarowych rękawiczek dominuje podczas wypadów w góry czy do lasu, ale do miejskich płaszczy i kurtek, skórzane rękawiczki są z reguły pierwszym wyborem.

Skórzane rękawiczki ocieplane

Na mrozy polecamy skórzane rękawiczki ocieplane, ze sztucznym futerkiem lub warstwą ocieplającą. Choć skóra sama w sobie ma właściwości izolacyjne, to nie są one wystarczające w przypadku kilku czy kilkunastu stopni mrozu. Rękawiczki na najzimniejsze pory roku powinny być ponadto dłuższe i sięgać około dwóch-trzech centymetrów poniżej nadgarstka, by chronić fragment ręki między dłonią a krawędzią rękawa kurtki.

Skórzane rękawiczki do samochodu i na jesień

Rękawiczki samochodowe to coś, co często przydaje się kierowcom, zwłaszcza jeśli samochód nie ma ogrzewanej kierownicy. Tego typu skórzane rękawiczki powinny być znacznie cieńsze, bez ocieplenia, a nawet, mogą mieć odsłonięty wierzch dłoni. Rękawiczki wykonane z jednej warstwy skóry to dobre rozwiązanie także na cieplejszy – ale wciąż zimny – okres między końcem października a połową grudnia. Są też zwykle krótsze, i kończą się zwykle przed kostką nadgarstka. Warto dodać, że obecnie skóra sztuczna może być materiałem o jakości nie mniejszej, niż jakość i wytrzymałość skóry naturalnej. Wybór w skórach naturalnych i ekologicznych stał się w ostatnich latach porównywalnie szeroki, dzięki czemu klient ma pełną swobodę wyboru materiału.