Stole

25 wyników

Sortuj według:

Stola

Długi, miękki szal a może elegancka chusta - klasyczna stola łączy w sobie oba rodzaje akcesoriów, pozwalając na podkreślenie własnego stylu. Długie szale można nosić tradycyjnie, można je również wykorzystać do stworzenia oryginalnego komina. Równie ciekawie zaprezentuje się w nim modna kobieta, która stolą podkreśli dekolt w sukience.

Stola – dodatek zarówno dla kobiet ja i mężczyzn

Współcześnie stola jest noszona głównie przez kobiety, choć po bardzo długie szale sięgają także modni panowie. Początkowo stola była okryciem wierzchnim, które szyto z dość gęsto tkanych materiałów. Obecnie modne stole, które są produkowane przez wielu projektantów, mogą być uszyte z delikatnych szyfonów, dzianin z wełny czy ekologicznej bawełny, ale również z futra. Takie stole można nosić zamiast ciepłych zimowych szali. Stole futrzane wybierane są jako dodatek do sukienki wieczorowej, zwykle z dużym dekoltem, ponieważ pozwalają na delikatne okrycie ciała. Stole szyfonowe, które szyje się z tkanin jednobarwnych, można również nosić zamiast nakrycia, a ich delikatność doda subtelności każdej damskiej sukience. Natomiast charakterystyczne stole z grubszej, tkanej bawełny są zawsze dostępne w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Dzięki temu mogą je wybierać zarówno kobiety, jak i mężczyźni poszukujący uniwersalnych dodatków do własnych stylizacji.

Co to dokładnie jest stola?

Stola to najczęściej długi szal, który szyje się z cienkich niczym mgiełka tkanin szyfonowych czy z równie gustownej satyny. Wykorzystane materiały wpisują się w ideę dodatku uniwersalnego, który można dowolnie zestawiać z innymi częściami garderoby. Miękka tkanina pozwala na podkreślenie indywidualności także poprzez układanie kolejnych warstw z miękkiej tkaniny. Stolę można nosić jak klasyczny szal, luźno spuszczając jej końce, można ją także owijać ściśle wokół szyi, tworząc kompozycję zbliżoną do efektownej biżuterii. Często stolę nosi się zamiast komina, owijając jej końce wokół szyi. Dlatego do jej wykonania wykorzystuje się tkaniny miękkie, które można dość łatwo układać. Damska stola jest najczęściej bardzo barwna, choć także i w szalach dla kobiet spotyka się szale w ciemnych, stonowanych barwach. Wielu projektantów sięga po materiały wzorzyste, które najbardziej efektownie prezentują się w przypadku szali zimowych, wykonanych z wełny z dodatkiem jedwabiu. Ten rodzaj stoli wybierają głównie mężczyźni.