Obuwie biznesowe

121 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3
  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3

Obuwie biznesowe

Buty nie bez przyczyny uważane są za wizytówkę mężczyzny. Wyczyszczone i starannie dobrane do reszty garderoby stanowią istotne świadectwo o właścicielu. Obuwie biznesowe jest więc swoistą reklamą, choć czasem bywa jej przeciwieństwem. Stąd tak istotny jest ich dobór do sytuacji i pozostałych elementów garderoby.

Obuwie biznesowe podkreśla profesjonalizm

Obuwie biznesowe mają za zadanie nie tylko komponować się z resztą stroju, ale też podkreślać profesjonalizm oraz wyczucie trendów. To także element osobowości. Przy wyborze butów należy pamiętać o kolorystyce. Najbardziej klasyczne jest czarne obuwie, komponujące się zarówno z granatowymi, jak i czarnymi czy ciemnobrązowymi garniturami. Jeśli zaś zamiast garnituru mężczyzna zdecyduje się na ciemne spodnie materiałowe połączone z koszulą czy T-shirtem i marynarką, wtedy niezłym pomysłem są buty w kolorze brązu, beżu lub granatu. Takie połączenie w prosty i elegancki sposób ożywia stylizację.

Klasyka obuwia biznesowego

Poza klasycznymi fasonami, które niemal nie zmieniają się od dekad, powodzeniem cieszą się też buty biznesowe z dekoracyjnymi szwami oraz innymi elementami zdobniczymi. Takie buty, jeszcze nie ekstrawaganckie, ale już odbiegające od sztampy, mają sporo grupę zwolenników. Klasyka to przede wszystkim buty wiązane, ale również eleganckie skórzane mokasyny dobrze komponują się z biznesowym lookiem. Miłośnicy ponadczasowych wzorców częściej decydują się na okrągłe noski, zaś osoby podążające za modą lepiej czują się w obuwiu z wyraźnym szpicem. Wybór to przede wszystkim kwestia gustu. Znacznie bardziej istotne jest, by matowe lub błyszczące obuwie, było starannie wyczyszczone i wypielęgnowane. Obuwie biznesowe przydają się nie tylko podczas spotkań formalnych, ale może przydać się też na specjalne okazje w życiu prywatnym.