Bojówki męskie

216 wyników

Sortuj według:

 1. 1
 2. Strona 1 / 5
 3. 5
 1. Dostępny w innym rozmiarze

  Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Beżowy - 1Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Czarny - 1Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Oliwkowy - 1
 2. Dostępny w innym rozmiarze

  Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Czarny - 1Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Beżowy - 1Replay Spodnie cargo z dodatkiem streczu Oliwkowy - 1
 1. 1
 2. Strona 1 / 5
 3. 5

Bojówki męskie

Bojówki to absolutna klasyka. Pierwotnie służyły jako odzież robocza. Nosili je ratownicy, policjanci oraz oczywiście żołnierze. I stąd właśnie pochodzi ich, kojarząca się z wojną, nazwa. Te spodnie cechuje znaczna uniwersalność. Raczej nie założymy ich na bankiet czy do pracy w biurze. Świetnie sprawdzą się jednak podczas wycieczek w góry, na żaglach czy też podczas remontów. Wiele osób nosi bojówki po prostu na co dzień. W latach dziewięćdziesiątych stały się one jednym z symboli kojarzonych z rockową kontrkulturą.

Bojówki - symbol wygody i praktyczności

Bojówki to spodnie luźne i wygodne. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są jednak dodatkowe kieszenie - przestronne komory umieszczone na udach. W nich wielu miłośników tego typu odzieży nosi narzędzia, gadżety oraz przekąski. Nie jest to jednak dobre miejsce na portfel i inne cenne rzeczy. Z kieszeni w połowie nogawek o wiele łatwiej jest coś niezauważenie wyjąć. Bardzo ważne jest tutaj też zastosowanie stylistyczne. Komory w okolicach ud rozciągają sylwetkę i sprawiają, że biodra wydają się węższe.

Wybór bojówek dla miłośników wojskowego stylu

Zazwyczaj bojówki wykonuje się z bawełny, dzięki czemu są wygodne i trwałe. Na stronach Peek & Cloppenburg można znaleźć szeroki wybór spodni w kolorach ziemi, moro i khaki. Coraz częściej jednak pojawiają się też modele utrzymane w bardziej nietypowych dla tego kroju barwach. Dostępne są na przykład warianty w odcieniu świeżej pomarańczy czy jasnej oliwki. Nazwa "bojówki" przyjęła się w Polsce. W wielu innych krajach mówi się "spodnie cargo". Pamiętać należy, że przez lata była to odzież przede wszystkim robocza. I modele produkowane dzisiaj w dalszym ciągu odnoszą się do industrialnej tradycji.

Bojówki częstym wyborem wśród panów

Bojówki cechuje pewna workowatość. I prawdopodobnie z tego powodu dużo częściej natkniemy się na nie w szafie panów niż w garderobie kobiet. Obecnie nie są to już jednak wyłącznie spodnie dla wojskowych i portowych robotników. Na rynku znajdziemy wiele modeli - szersze, węższe, krótkie i długie. Właściwie każde spodnie, którym doszyto kieszenie na udach, stają się bojówkami. Dlatego właśnie dają one wielkie możliwości jeśli chodzi o zabawę stylem. Możemy je swobodnie łączyć ze swetrami, skórzanymi kurtkami a nawet o wiele bardziej eleganckimi elementami garderoby.