Image
 

IDEALNY GARNITUR
W 5 KROKACH

Dla wielu mężczyzn wybór garnituru jest wśród zakupów dyscypliną iście królewską.
Aby następnym razem zakończył się sukcesem, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik: Idealny garnitur w 5 krokach.

01 MARYNARKA

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT

Kup marynarki ›

ETYKIETA UBIORU: RODZAJE MARYNAREK

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

02 SPODNIE

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

OCENA DOPASOWANIA

Ważna wskazówka podczas przymierzania spodni od garnituru: załóż buty i zdejmij marynarkę. W ten sposób najlepiej ocenisz dopasowanie. Odpowiednie spodnie od garnituru nie opinają się, ale też nie spadają – również bez paska, który służy jedynie jako dopełnienie stylizacji. Jeżeli chodzi o długość obowiązuje zasada: spodnie od garnituru powinny kończyć się maksymalnie 1-2 cm nad obcasem buta. Pomocny będzie również test dopasowania: usiądź na krześle i zobacz, jak wysoko podniosą się nogawki spodni. Nie mogą one przekroczyć linii łydki.

Kup spodnie ›

ETYKIETA UBIORU: RODZAJE SPODNI

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

03 KOSZULA

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

IDEALNE DOPEŁNIENIE

Do garniturów w niebieskich odcieniach można dobrać prawie każdą koszulę, natomiast do szarych najlepszym wyborem są koszule w kolorze białym lub niebieskim. Należy też zwrócić uwagę na przeróżne rodzaje kołnierzyków: najpopularniejszym jest kołnierzyk typu kent o końcach tworzących kąt prosty. Równie lubianym typem jest kołnierzyk typu cutaway – mocno rozwarty i wysoki. Kołnierzyk typu new kent to połączenie obu powyższych form: nie jest tak szeroko rozstawiony jak cutaway, a zarazem nie tak ostro zakończony jak klasyczny kent. W przypadku kołnierzyka typu button down jego końce są po każdej stronie przymocowane do koszuli guzikiem. Jeszcze jakieś pytania dotyczące fasonów? Tutaj wszystko wyjaśniamy:

Kup koszule ›

ETYKIETA UBIORU: RODZAJE KOSZUL

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

04 BUTY

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

WAŻNA INWESTYCJA

Buty skórzane najwyższej jakości typu derby, budapester, monki, oksfordki lub mokasyny to zawsze dobra inwestycja oraz idealne uzupełnienie garnituru. Odnośnie doboru koloru obuwia do garnituru obowiązuje zasada: do czarnego lub ciemnoszarego garnituru sięgamy po czarne buty. Brązowe buty pasują do wszystkich odcieni niebieskiego, od średnio- do jasnoniebieskiego, brązu oraz jasnego beżu. Natomiast kolorystyka butów oraz paska zawsze powinna być jednakowa. Sneakersy również są dozwolone – o ile obowiązuje strój smart casual.

Kup obuwie ›
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

05 AKCESORIA

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

DODATKI DO GARNITURU - ZWIEŃCZENIE STYLIZACJI

Dopełnieniem stylizacji są krawaty, muchy, kamizelki i poszetki, a także płaszcze. Mucha jest obowiązkowym elementem stroju wieczorowego „black tie”, zakładamy ją do czarnego smokingu i białej koszuli. Wybór koloru krawatów oraz poszetek jest zawsze podyktowany połączeniem garnituru z koszulą: jeżeli stanowią one mocny kontrast, jak biała koszula z czarnym garniturem, nie dodajemy do stylizacji trzeciego, ostrego koloru. Natomiast gdy garnitur z koszulą harmonijnie ze sobą współgrają i przykładowo obie części garderoby są w odcieniach niebieskiego, można jak najbardziej zaszaleć z wyrazistymi dodatkami.

Kup akcesoria ›
 

CO MAM ZAŁOŻYĆ?

ETYKIETA UBIORU W PIGUŁCE

Smart casual, business attire, business casual lub black tie – poniżej wyjaśniamy
najważniejsze pojęcia dotyczące etykiety ubioru oraz przedstawiamy inspiracje do stworzenia stylizacji, które zapewnią udane wystąpienie.

HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

BLACK TIE – WIECZOROWO

Strój wieczorowy określany mianem black tie zobowiązuje do założenia smokingu lub eleganckiego garnituru. Wybierz kolor czarny lub ciemnogranatowy w kombinacji z białą koszulą. Nie zapomnij: spinki do mankietów, jednokolorowa mucha oraz jedwabna poszetka są niezbędne. Najwyższej jakości skórzane buty sznurowane dopełnią całości stylizacji.

BUSINESS ATTIRE – KLASYCZNIE BIZNESOWO

Na formalne wystąpienia, wymagające klasycznego stroju biznesowego typu business attire, polecamy marynarki dwurzędowe do jednokolorowej koszuli, krawat oraz obuwie sznurowane. Wybierz raczej ciemne odcienie takie jak czerń, antracyt lub ciemnoniebieski i pamiętaj, aby nie łączyć ze sobą więcej niż dwóch kolorów.

BUSINESS CASUAL – BIZNESOWO LECZ SWOBODNIE

Jeżeli wymagany jest swobodny strój biznesowy typu business casual można sięgnąć po mniej klasyczne garnitury, nieco poeksperymentować z materiałami i kolorami, a nawet pokusić się o zostawienie krawata w domu. Do tego polecamy eleganckie mokasyny lub klasyczne oksfordki.

SMART CASUAL – SWOBODNA ELEGANCJA

Strój pomiędzy swobodnym a biznesowym pozostawia nam największe pole do popisu: delikatne odcienie, takie jak jasnoniebieski, oraz kombinacje z ciemnymi lub nawet wzorzystymi koszulami są jak najbardziej mile widziane. Również tutaj etykieta pozwala na kombinację marynarki ze sneakersami.

 

FASONY KOSZUL I GARNITURÓW

NASZE FASONY

Od niezwykle modnych krojów super slim po swobodne comfort fit: nasz bogaty wybór garniturów i koszul w czterech fasonach super slim, slim, regular oraz comfort z pewnością sprosta każdym wymaganiom. Odkryj już teraz, co do Ciebie pasuje.

Przejdź do fasonów garniturów › Przejdź do fasonów koszul ›
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL
HIGH SCHOOL

PIELĘGNACJA GARNITURU

TAKE CARE

Od sklepu do domu, od domu do miejsca uroczystości – i z powrotem. Potem czyszczenie i powieszenie w szafie aż do następnej okazji. Odzież na wyjątkowe okazje musi najczęściej naprawdę dużo znieść. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji, które pozwolą ochronić Twoje delikatne, ulubione ubrania.

Więcej informacji ›