Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 10
  3. 10
  1. 1
  2. Strona 1 / 10
  3. 10

Spodnie lniane

Lniane spodnie, męskie i damskie, to szczególny element garderoby, szczególnie lubiany przez osoby ceniące wysokiej jakości naturalne materiały. Len pozwala poczuć się wyjątkowo, czym różni się choćby od jeansu, sztruksu i innych powszechnie stosowanych materiałów.

Lniane spodnie: dobra propozycja na lato

Historia lnu sięga starożytnych czasów, kiedy to opanowano sztukę wytwarzania materiału z roślinnych włókien. To, co powodzeniem cieszyło się kilka tysięcy lat temu w gorącym Egipcie, świetnie zdaje egzamin i dziś. Lnianie spodnie to propozycja szczególnie polecana ma letnie tygodnie czy miesiące. Dopiero w początkach ery przemysłowej, w pierwszych latach XIX stulecia, len został zastąpiony znacznie tańszą w produkcji i uprawie bawełną. Dziś zaś mamy do czynienia ze swoistym renesansem lnianych ubrań, po latach popularności bawełny, wiskozy i syntetycznych tkanin, trwającym od dwóch, może trzech dekad. Od tego czasu lniane spodnie, a także koszule, uważane są za odzież szczególnie polecaną na letnie miesiące. Powodzenie wynika z takich cech lnu, jak właściwości hydrofobowe, nieznaczna odkształcalność, wytrzymałość oraz niewielka podatność na zabrudzenia. Aby w pełni cieszyć się lnianymi spodniami przez długi czas, wystarczy tylko stosować się do zaleceń z metki o sposobach prania, warunkach suszenia oraz temperaturze prasowania.

Lniane spodnie i lniane koszule, czyli odświeżający look

Godne polecenia spodnie lniane najlepiej komponują się z innymi elementami garderoby z tego samego materiału. Pasować będzie zarówno lniana koszula, jak również prosty lniany T-shirt. Mężczyźni chętnie też noszą lniane garnitury, także wykonane z lnu wzbogaconego o wełnę. Latem i ciepłą wiosną taki strój sprawdzi się choćby w biura.

Szczególny urok lnu podkreślają naturalne kolory

Najlepsze propozycje to odcienie brązu i beżu oraz lniane spodnie i koszule w odcieniach zbliżonych do bieli. Casualowe i eleganckie lniane spodnie świetnie prezentują się i w wersji damskiej, i męskiej. Spodnie w wersji wakacyjnej oraz w odmianie eleganckiej, biznesowej warte są uwagi. To propozycja dla miłośników i miłośniczek klasyki oraz naturalnego piękna. Żeby podkreślić niezaprzeczalny urok znanej od tysiącleci tkaniny, wystarczy zadbać o dodatki. Skromne i jednocześnie eleganckie. Ponadczasowe jak znany od wieków len.