Marynarki ze stójką

  1. Kobiety
   1. Odzież
  2. Mężczyźni
   1. Odzież

  Marynarki ze stójką

  Marynarka jest jednym z podstawowych elementów męskiej garderoby, ale dziś całkiem często noszą ją także kobiety. Damskie marynarki ze stójką, zwane również żakietami, towarzyszom kobietom zarówno w pracy, jak i podczas wypadów na miasto czy spotkań ze znajomymi.

  Marynarki ze stójką zamiast kurtki

  Marynarka na podszewce z powodzeniem może zastąpić wiosenną kurtkę. Modele przedłużone w dół z powodzeniem zastąpią płaszcz. Marynarki ze stójką mają dość formalny charakter, dobrze prezentują się z biurowymi spódnicami i eleganckimi spodniami, ale nie znaczy to, że nie można skomponować ich z jeansami. Dużo zależy od materiałów, z których marynarka jest uszyta – dzianiny, zwłaszcza dżersejowe, nadają marynarkom ze stójką o wiele mniej formalny charakter, niż tkaniny, zwłaszcza o splocie żakardowym.

  Marynarka ze stójką na specjalną okazję

  Marynarki ze stójką są zwykle bardzo eleganckie i dobrze się wpasowują w formalne i półformalne okazje. W zależności od osobowości właścicielki, mogą być dopełnieniem lub głównym akcentem stroju. Marynarki takie mogą stanowić odpowiednik uniwersalnego garnituru jeśli są w stonowanym, czarnym, szarym lub granatowym kolorze. Tak ubrana kobieta będzie niezwykle elegancka, a jej strój nie będzie przykuwał uwagi, zgodnie z maksymą Coco Chanel, że zapamiętać powinno się kobietę, nie jej strój. Ale mogą też być elementem dominującym stroju – jeśli uszyte są z materiałów w soczystych barwach lub o kontrastowych zestawieniach. Obecność stójki nadaje marynarce nieco awangardowy charakter, dzięki czemu doskonale podkreśla odważne stylizacje.

  1. 1
  2. Strona 1 / 2
  3. 2