Świąteczne skarpetki

14 wyników

Sortuj według:

Świąteczne skarpetki

Świąteczne skarpetki są jednym z najważniejszych dodatków w męskiej stylizacji na święta. Styliści twierdzą, że skarpety są jednym z najważniejszych dodatków w męskiej garderobie. Pełnią rolę nie mniej ważną niż krawat czy muszka. Skarpety dopiero sprawiają, że kompozycja staje się spójna i dopięta na ostatni guzik. A dopasowanie świątecznych skarpetek do uroczystej stylizacji wbrew pozorom nie jest wcale trudne.

Świąteczne skarpetki - jednolite, czy we wzory?

George Bush senior, uważany za najlepiej ubranego prezydenta Stanów Zjednoczonych, mawiał, że skarpety powinny być dopasowane nie do ubrania, lecz do nastroju mężczyzny. Warto o tym pamiętać, dobierając dodatki do outfitu komponowanego na Boże Narodzenie. I chociaż wielu mężczyzn najchętniej sięga przy tej okazji po neutralne skarpetki w kolorze czerni, świetnym pomysłem może okazać się wybór bardziej odważnych rozwiązań. Ciekawą opcją są modele w stonowanych kolorach, które można dobrać do barwy krawata lub muszki. Bardziej odważni mężczyźni mogą z kolei pokusić się o skarpetki świąteczne dekorowane wzorem. Delikatne paski, kolorowe kropki czy ponadczasowe romby od wielu lat są uważane za kwintesencję elegancji i pozwalają przełamać oficjalny charakter stylizacji nutą swobody. Spędzając święta w gronie najbliższych lub w górskim kurorcie, warto przyjrzeć się skarpetkom świątecznym z zimowymi motywami.

Detale, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze świątecznych skarpet

Żelazną zasadą rządzącą męską garderobą jest wygoda. Z tego względu, wybierając skarpetki świąteczne, warto stawiać na starannie wykonane modele uszyte z naturalnych tkanin. Prym wśród nich wiedzie oczywiście bawełna, wyróżniająca się znakomitymi walorami higroskopijnymi i pozwalająca stopom oddychać. Co ważne, bawełniane skarpetki dobrze izolują przed chłodem, co szczególnie doceniają mężczyźni wybierający się na rodzinny, świąteczny spacer. Sięgając po skarpetki do świątecznej stylizacji nie można zapominać także o tym, że powinny posiadać odpowiednią długość. W tej kwestii idealnie sprawdzają się modele sięgające do połowy łydki, dzięki którym nawet w pozycji siedzącej skóra nóg pozostaje niewidoczna.