Bielizna

926 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20
  1. 1
  2. Strona 1 / 20
  3. 20

Bielizna

Dobór odpowiedniej bielizny jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Bielizna powinna dać skórze oddychać, nie wżynać się i nie tworzyć brzydkich fałdek. Dlatego dobór idealnie leżącej bielizny to coś, na co warto poświęcić chwilę czasu.

W bieliźnie ważny jest materiał

Mało kto wie, że bielizna stała się popularna dopiero pod koniec osiemnastego wieku, a jej rozpowszechnienie wynikało z ówczesnego podejścia do zdrowia i higieny - bielizna, czyli koszula z długim rękawem, halka czy pantalony, miała za zadanie wchłaniać pot, a zmiana bielizny zastępowała kąpiel. Z dzisiejszymi majtkami, stanikami czy podkoszulkami owe elementy garderoby mają tę jedną cechę wspólną: są w bezpośrednim kontakcie ze skórą i w dużej mierze wpływają na jej zdrowie. Oddychające, bezpieczne, hipoalergiczne materiały są tu niezwykle ważne. Dominującym materiałem w wysokiej jakości bieliźnie jest bawełna, ale nowoczesne mikrowłókna nie ustępują jej pod względem właściwości. Unikajmy poliestru i lycry, które nie przepuszczają powietrza i szybko odkształcają się w praniu.

Szeroki wybór bielizny

Szeroki wybór bielizny pozwala każdemu wybrać fason dopasowany do indywidualnych upodobań i wygody. W dziale damskim wyróżniamy majtki typu figi, okrywające dużą część pośladków. Wyróżniamy figi z wysokim wcięciem, a także figi z niskim (biodrówki) i wysokim (figi korygujące) stanem. Popularnością cieszą się klasyczne stringi oraz często mylone z nimi thongi, które w tylnej części mają nie cienką tasiemkę, a kilkucentymetrowy pasek. Wśród staników największa zainteresowanie wzbudzają biustonosze pełne, pół-pełne, bardotki (bez ramiączek) i push-upy. Ostatnio, również na co dzień, chętnie noszone są staniki sportowe, wygodne i przepuszczające powietrze. Z bardziej eleganckiej bielizny, bardzo modne stały się staniki przedłużane w dół, na kształt gorsetu. Tradycyjnie do bielizny zalicza się także podkoszulki damskie i męskie, na ramiączkach lub bez rękawów.

Główne typy bielizny męskiej

Slipy, bokserki, szorty i stringi to główne typy bielizny męskiej. Najpopularniejsze obecnie są slipy i szorty, najczęściej wykonane z bawełny z domieszką elastanu. Dzisiejsze bokserki różnią się od szortów głównie długością nogawki, nie są już tak szerokie jak ich odpowiedniki z lat dziewięćdziesiątych, dobrze przylegają do ciała i nie odznaczają się pod spodniami.