Torebka damska

Jak przechowywać torebkę?

Najlepsze sposoby

Wiadomo, że kobiety, oprócz butów, uwielbiają torebki. Duże, małe, gładkie, kolorowe, błyszczące czy haftowane – wybór jest prawie nieograniczony. Do każdego stroju można dobrać odpowiednią torebkę, która skompletuje wygląd. A jeśli mamy być szczere, to czy nie każda z nas posiada więcej niż jeden egzemplarz tego stylowego dodatku? Jeśli jednak nie należymy do tych osób, które mają szafę walk-in albo specjalny pokój do przechowywania torebek, pojawia się pytanie: gdzie umieścić te ukochane skarby? Zebraliśmy pomocne wskazówki na ten temat i zdradzamy konwencjonalne oraz kreatywne sposoby przechowywania torebek.

Najważniejsze informacje w skrócie:

  • Torebki są często wykonane z materiałów, które wymagają starannego przechowywania.
  • Worki przeciwkurzowe optymalnie chronią schowane w szafie torebki przed kurzem.
  • Wypełniając torebkę, można uniknąć zagięć.
  • Plastik nie nadaje się do przechowywania skórzanych torebek, ponieważ sprawia, że skóra staje się krucha.
  • W miarę możliwości przechowuj torebki z dala od ciepłego kaloryfera i chroń je przed bezpośrednim słońcem.
  • Torebki przechowywane na półkach ściennych albo na regałach kostkach staną się elementem dekoracji.

wszystko na temat przechowywania skórzanych torebek

Na co zwrócić szczególną uwagę przy przechowywaniu torebek, zależy w dużej mierze od materiału torebki. Skórzane torebki wymagają na przykład szczególnej pielęgnacji i ostrożnego przechowywania. Wiele luksusowych i designerskich torebek jest wykonanych ze skóry. Pewnie i w Twojej szafie znajduje się jakaś z nich. Jeśli chcesz się nimi długo cieszyć, powinnaś przestrzegać kilku zasad dotyczących przechowywania skórzanych torebek.

Skóra to co prawda wytrzymały materiał, jednak przy niewłaściwym przechowywaniu traci kolor i elastyczność. Dlatego torebki skórzane powinno się zawsze przechowywać w worku przeciwkurzowym. Często dostaje się go w zestawie z torebką, ale można go też bez problemu kupić osobno. Ważne jest to, żeby nie przechowywać skórzanych torebek w plastikowych siatkach. Ochronią one torebkę przed kurzem, ale skóra nie będzie mogła oddychać i z czasem stanie się porowata i krucha. Większe torebki, których przez dłuższy czas nie używamy, warto chronić przed zagięciami, wypełniając je na przykład gazetą. W ten sposób skóra się nie zapadnie, a torebka zachowa swój pierwotny kształt.

PRAKTYCZNE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA TOREBEK

Znamy dobrze ten kąt w szafie, w którym upychamy nasze torebki. Także po zapakowaniu ich w worki przeciwkurzowe pojawia się pytanie, jak je mądrze poukładać w szafie, żeby nie leżały jedna na drugiej. Dobrym sposobem na ład są pudełka do przechowywania torebek. Zapewnią one każdej torebce wystarczającą ilość miejsca i ochronią ją przed słońcem, wilgocią i kurzem. Poza tym wyznaczą jej stałe miejsce w szafie. Aby szybko odnaleźć swoją ulubioną torebkę, zastosuj się do naszej wskazówki: opisz pudełka albo naklej na nich zdjęcia przechowywanych w środku torebek, aby od razu wiedzieć, w którym pudełku znajduje się która torebka.KREATYWNE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA TOREBEKJeśli lubisz patrzeć na swoje ulubione torebki i najchętniej oglądałabyś je codziennie, to powinnaś się zastanowić nad tym, że może lepiej nie chować torebek do szafy. Zamiast tego możesz je wyeksponować w swoim mieszkaniu.Jedną z opcji jest przykręcenie do ściany półek wyglądających jak zwykłe deski. Ilość półek będzie oczywiście zależeć od wielkości Twojej kolekcji torebek. Im więcej torebek, tym więcej półek będzie potrzebnych. Półki trzeba przykręcić równolegle jedną pod drugą i umieścić na nich torebki. W ten sposób możesz przechowywać torebki na stojąco, co ochroni ich uchwyty. A jeśli torebki dodatkowo czymś wypełnisz, zachowają swój kształt. Aby torebki się nie odbarwiły, półki nie powinny wisieć w słońcu.Jeśli jednak nie chcesz sięgać po wiertarkę, świetnym sposobem na wyeksponowanie torebek jest klasyczny regał kostka, dostępny w wielu modelach, rozmiarach i kolorach. Torebki umieszczone w przegródkach to praktyczny i ładny sposób przechowania. Regał będzie wyglądać szczególnie efektownie, jeśli przymocujesz do niego taśmę LED, która podświetli Twoje skarby. Pamiętaj także i przy tej opcji o następującej zasadzie: z dala od bezpośredniego słońca, wilgoci i gorących kaloryferów.CZEGO UNIKAĆ PRZY PRZECHOWYWANIU TOREBEK?Niezależnie od tego, czy wolisz przechowywać torebki w szafie, na półce czy w pudełku, aby zachować ich jakość jak najdłużej, powinnaś unikać kilku rzeczy. Aby nie straciły koloru, chroń je przed zbyt silnym słońcem i ciepłem. Poza tym ciepłe powietrze, na przykład z kaloryfera, zmniejsza elastyczność materiału. Zimno i wilgoć są także niebezpieczne, bo mogą spowodować pleśń. Dlatego wilgotne komórki i piwnice są absolutnie niewskazane. Aby chronić torebki przed kurzem, zaleca się worki przeciwkurzowe albo zwykłe woreczki bawełniane. Nie używaj jednak plastikowych siatek, ponieważ materiały takie jak skóra nie oddychają w plastiku i stają się kruche. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, Twoje torebki z pewnością będą Ci służyć przez wiele lat.