Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 100
  3. 100
  1. 1
  2. Strona 1 / 100
  3. 100

Jeansy

Współczesna moda, także codzienna, śmiało korzysta z ponadczasowych wzorców. Tkaniny i fasony znane przed dekadami wciąż urzekają. Doskonałym przykładem nieprzemijającej popularności są jeansy. Dawniej spodnie z denimu przywdziewali poszukiwacze złota, przez kolejne lata wygodę i trwałość jeansów docenili pracownicy fizyczni oraz kowboje. Obecnie zaś jeansy są istotnym elementem współczesnej mody codziennej. Spodnie z denimu chętnie ubierają i nastolatki, i osoby dorosłe w każdym wieku.

Jeansy to uniwersalne spodnie dla każdego, zawsze na topie

Za wynalazcę jeansu uznaje się niemieckiego emigranta, który swoje życie związał ze słoneczną Kalifornią. Levi Strauss wykorzystał wcześniejsze projekty roboczych spodni z grubego drelichu i w oparciu na nich opracował, jak się okazało, przełomowy model spodni. Jeansy z niebieskiego denimu dzięki pięciu kieszeniom oraz nitom szybko zyskały uznanie pośród poszukiwaczy złota. Z czasem, nowy rodzaj spodni został opatentowany w 1873 roku, jeansy zyskiwały popularność nie tylko pośród poszukiwaczy samorodków, pojawiały się też kolejne firmy i marki, które rozwijały pomysł niemieckiego krawca. I tak choćby Wrangler zyskał uznanie przede wszystkim u kowbojów, dzięki grubszym szwom umieszczonym po zewnętrznej stronie nogawek. Dziś spodnie jeansowe oferują marki z całego świata. Dla jednych odzież z denimu to najważniejsza część asortymentu, dla innych zaś istotny dodatek.

Najbardziej klasyczny fason jeansów

Prawdziwa klasyka to spodnie jeansowe fasonem przypominające legendarny model 501. Proste, ze zwykłym stanem, z pięcioma kieszeniami oraz z zapięciem na metalowe guziki bądź zamek błyskawiczny. Ponadto współcześni projektanci kuszą jeansami slim fit, rurkami, spodniami rozszerzanymi czy modelami z wysokim stanem. Mogą też być wygodne ogrodniczki oraz idealne na ciepłe i gorące tygodnie szorty. Damskie oraz męskie jeansy to także zróżnicowana kolorystyka. Niezaprzeczalny urok to spodnie w kolorze blue. Ponadto można znaleźć także między innymi jeansy czarne, brązowe, zielone, fioletowe, różowe, białe, szare czy kilku kolorowe.

Stare i sprute jeansy – niedoskonałość dodaje uroku

Popularność denimu wynika też ze szczególnej cechy, jaką jest starzenie się. Z czasem spodnie jeansowe, zwłaszcza w klasycznym kolorze blue, wyglądają znakomicie. Kolejne przetarcia i naturalne przebarwienia dodają uroku. Chcąc mieć takie spodnie, nie trzeba czekać. Wystarczy tylko zerknąć na jeansy z fabrycznymi przetarciami i dziurami, które także znajdują się w naszym katalogu.