Marynarki

Marynarki damskie

Marynarka damska to prawdziwy cud stylizacji. Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy robisz zakupy, czy spotykasz się z przyjaciółmi: marynarka damska wygląda na elegancką i swobodną jednocześnie. Wszystko to sprawia, że damska marynarka jest nieodzowną częścią damskiej garderoby.

Wskazówka: marynarka jako kurtka

W naszych szerokościach geograficznych, a zwłaszcza w okresie przejściowym między latem a jesienią, marynarka znakomicie sprawdza się jako kurtka. Warto dopasować do marynarki ciepły szalik, który będzie nas chronił przed wiatrem. W takiej stylizacji wyglądać będziemy modnie i młodzieńczo.

Marynarka biznesowa - elegancja w pracy

Elegancka i formalna, firmowa marynarka wielu kobietom towarzyszy w ich życiu zawodowym. Zaleca się używanie klasycznych kolorów, najlepiej sprawdzają się szarości i antracyt. Jaśniejsze odcienie, takie jak ecru lub beż, także wyglądają bardzo elegancko.

Szykowna w codziennym życiu

Niezależnie od tego, czy w kawiarni, czy w dniu urodzin dobrego przyjaciela: marynarki dodają subtelnej elegancji do każdej sytuacji. Doskonale pasują one do spodni typu lub dżinsów i są dostępne w wielu modnych krojach i kolorach. Wiele młodych kobiet łączy marynarki z trampkami. Taką stylizację często widać na ulicach światowych metropolii.

Elegancki towarzysz wieczoru

Szczególnie uroczysta marynarka blisko spokrewniona z płaszczem, kończy się w przybliżeniu w połowie uda, a nawet tuż nad kolanem. Często ma lekko zwężany krój, co doskonale podkreśla kobiecą sylwetkę. Doskonale nadaje się na przykład dla weselnego gościa lub podczas wizyty w teatrze. Dostępne są różne warianty - od modeli wieczorowych pokrytych cekinami, po delikatne pastelowe warianty wiosenne.

Kurtki typu Box - świetny dodatek do modnych strojów

Kurtki typu box to krótkie warianty marynarki. Świetnie sprawdzają się na przykład z sukienkami, bowiem dzięki skróconej długości nie zmieniają kształtu sylwetki i pozwalają pokazać sukienkę w pełnej okazałości. Ale nawet modna obecnie długa bluzka do bioder będzie się doskonale komponować z krótką marynarką. Z wąskimi spodniami i wysokimi obcasami, stanowi świetnie skoordynowaną kombinację.

  1. 1
  2. Strona 1 / 11
  3. 11