Loafersy damskie

115 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3
  1. 1
  2. Strona 1 / 3
  3. 3

Loafersy damskie

Loafersy to model wsuwanego obuwia. Loafersy łączy z mokasynami podobna wygoda noszenia, brak sznurowania oraz konstrukcja cholewki z charakterystycznym u-kształtnym szwem. W odróżnieniu jednak od mokasynów loafersy damskie i męskie odznaczają się sztywną, wyodrębnioną podeszwą z obcasem, która przytwierdzana jest do butów metodą blake lub blake/rapid. Powoduje to, że loafersy zaliczane są jednak do nieco bardziej formalnego obuwia niż miękkie mokasyny.

Charakterystyczne modele loafersów damskich

Wśród charakterystycznych cech loafersów damskich znajdują się m.in. ozdobne frędzle. Trudno określić, skąd się wzięły, bowiem ich historia ma wiele wersji. Według jednej z nich, amerykański aktor, Paul Lukas kupił po wojnie parę butów typu oxfordy z frędzlami i postanowił znaleźć w Stanach Zjednoczonych firmę, która wykona dla niego podobne buty. Równie popularnym modelem loafersów są stworzone przez firmę G.H. Bass penny loafers, w których frędzle zostały zastąpione paskiem w górnej części buta, z rozciętym środkiem. Ciekawostką jest fakt, że w tym miejscu noszące te buty osoby zaczęły umieszczać różne przedmioty, jak pensy – stąd nazwa tego typu obuwia.

Cechy damskich loafersów

Loafersy damskie, będące początkowo typowo męskim obuwiem, obecnie jest także popularne jako buty damskie. Mają nieco wyższy obcas niż klasyczne modele męskie, charakteryzują się także wygodnym dopasowaniem do damskich stóp oraz komfortem noszenia. Poza tradycyjnymi materiałami, z których tworzone są loafersy, jak zamsz czy gładka skóra, coraz częściej producenci wykorzystują współcześnie welur lub różnego rodzaju tekstylia urozmaicające to obuwie. W klasycznym wydaniu loafersy damskie mogą być zakładane do bardziej formalnych stylizacji do biura, w których preferowane są wyciszone i ciemne kolory. Dla odważnych dostępne są jednak również loafersy w szerokiej gamie kolorystycznej, które będą stanowić doskonałe uzupełnienie stylu preppy – eleganckiego, ale ze sportowymi akcentami.