Czapki dla kobiet

(198)
1od5
FAQ

Czym charakteryzują się czapki beanie?

"Beanie" to nazwa pochodząca z języka angielskiego, która oznacza "czapkę bez daszka" - jest to po prostu zwykła, dzianinowa czapka. Beanie występuje oczywiście w wielu wariantach - niektóre czapki mają prążkowaną fakturę, inne są gładkie, bardzo popularnym elementem dekoracyjnym jest też pompon.

Które kolory czapek są najbardziej twarzowe?

Odcieniami, które pasują do różnych typów urody, są pastele, na przykład jasny róż czy błękit. Bardzo korzystnie prezentują się czapki białe, jednak warto dobrać odcień pod kątem typu urody: ciepłego lub chłodnego. Jednym z najbardziej twarzowych kolorów jest również zieleń, dlatego w naszej ofercie zawsze znajdziesz dużo modeli w zielonej palecie.

Jak wybrać ciepłą czapkę na mrozy?

Oczywiście najlepiej sprawdzi się czapka wełniana. Jeżeli nie przepadasz za wełną owczą, która może gryźć i podrażniać wrażliwą skórę, wówczas polecamy inne, delikatniejsze gatunki, jak wełna merino czy z alpaki. Szlachetnym gatunkiem jest także kaszmir. Czapka z kaszmiru jest miękka, wytrzymała, cieplutka, a jednocześnie lekka. Podczas mrozów dobrze sprawdzają się także modele z grubej dzianiny albo czapki z dodatkowym ociepleniem w postaci polarowej lub flauszowej opaski. Pamiętaj, że utrzymywanie głowy w cieple jest bardzo ważne, dlatego powinnaś mieć w garderobie solidne dodatki.