Sukienki biznesowe

318 wyników

Sortuj według:

  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7
  1. 1
  2. Strona 1 / 7
  3. 7

Sukienki biznesowe

Biznesowy dress-code, jak wiadomo, podchodzi do mody dość konserwatywnie. W oficjalnych sytuacjach i w strojach do biura najlepiej trzymać się długości ciut za kolana, nie wypada też latem rezygnować z rajstop czy zakładać sandałów odsłaniających palce lub piętę. Tego rodzaju zasady w wielu firmach wypisane są w oficjalnym regulaminie który każdy z pracowników dobrze zna. W wielu innych funkcjonują jako niepisany regulamin, do którego lepiej się dostosować.

Sukienki biznesowe nie ograniczają swobody w pracy

Nie chodzi jednak przecież o to, by ograniczać naszą swobodę. Poprawny ubiór biznesowy, jak właśnie sukienka biznesowa, pomaga poczuć się pewnie, wyraża poważne podejście do zobowiązań i profesjonalny stosunek do klienta i współpracowników. Warto, by był w dobrym gatunku i mieścił w klasycznej palecie kolorów - podkreśli wtedy prestiż naszego stanowiska. Jak jednak trzymając się wszystkich tych zasad nadać naszemu stroje z naszej biznesowej stylizacji choć trochę indywidualizmu? To z pewnością nie lada sztuka. Warto jednak spróbować w niej swoich sił.

Elegancja i wygoda dzięki sukienkom biznesowym

Biznesowa sukienka staje się tu naszym ważnym sprzymierzeńcem, bo pozwala na nieco swobodniejsze podejście do biznesowej konwencji. Sukienkę taką poznamy przede wszystkim po tym, że wiernie spełnia zwyczajowe wymogi co do długości spódnicy i rękawów, głębokości dekoltu, nie prześwituje i uszyta jest z dobrej jakości materiału. Jeśli na pierwszy rzut oka pasuje do kategorii "sukienka do pracy", nie musimy za bardzo martwić się o to, czy jej wzór, kolor czy fason odpowiadają sytuacji biznesowej. Tę odpowiedzialność bierze już na siebie projektant. Do nas należy dobranie sukienki do naszego temperamentu, typu urody i charakteru stanowiska.

Granice ubioru biznesowego

Musimy jeszcze uważać na jedno - czy wybrana przez nas sukienka biznesowa nie wykracza za bardzo poza swoją kategorię. Jeśli uszyta jest ze zbyt lekkiego materiału, może zostać odebrana jako zwykła sukienka letnia, w której nie wypada pojawić się na oficjalnej firmowej naradzie. Jeśli z kolei nieco więcej odsłania lub uszyta jest ze zbyt błyszczącej tkaniny, może zahaczać o kategorię wieczorową. Najlepiej zatem zdać się na wskazówki zaufanego sklepu i wybrać jeden z modeli ze specjalnie dobranej kolekcji biznesowej.