Sukienki aksamitne

(16)
FAQ

Czy sukienki aksamitne są dla kobiet w każdym wieku?

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że sukienki z aksamitu przeznaczone są jedynie dla małych dziewczynek i dojrzałych kobiet, koniecznie musisz poznać nowoczesne i ekstrawaganckie kolekcje współczesnych projektantów. Aksamit wrócił do łask, a jego plastyczność jest chętnie wykorzystywana przy tworzeniu niebanalnych ubrań o bogatej formie i często zaskakującej kolorystyce.

Na jaką okazję można założyć sukienkę z aksamitu?

Uniwersalność sukienki zależy przede wszystkim od fasonu, a w drugiej kolejności - od koloru i grubości materiału. Aksamit może być również delikatną tkaniną, która zwraca uwagę miękką fakturą, ale nie wprowadza ciężkiego, wieczorowego klimatu. Jeśli w parze idzie naturalny dla codziennych ubrań kolor, z powodzeniem możesz założyć taką sukienkę na spotkanie z przyjaciółmi czy do pracy.

Jak właściwie dbać o aksamit?

Delikatna aksamitna tkanina wymaga wyjątkowego traktowania. Jeśli nie oddajesz ubrań do pralni, ale samodzielnie dbasz o swoją garderobę, pierz sukienki aksamitne ręcznie w temperaturze nie większej niż 30 stopni i susz pionowo na wieszaku. Jeśli sukienka wymaga prasowania, dostosuj temperaturę do zaleceń producenta i prasuj ją po lewej stronie, uważając, aby nie odkształcić włosia. Możesz też skorzystać z parownicy.