Kombinezony krótkie

(31)
FAQ

Czym charakteryzuje się materiał lyocell?

Lyocell (lub tencel) to forma sztucznego jedwabiu. Podobnie jak wiskoza, jest produkowany z naturalnych włókien celulozowych. Często mówi się o nim, że łączy cechy wiskozy i bawełny. Do zalet tkaniny lyocell niewątpliwie należą wytrzymałość, elastyczność, gładkość i przewiewność. Materiał dobrze absorbuj wilgoć, dlatego świetnie nadaje się dla osób z nadmierną potliwością.

Kombinezon z jakiego materiału wybrać na lato?

Zawsze dobrym wyborem są naturalne i przewiewne materiały, jak bawełna lub bawełna ekologiczna, produkowana z dbałością o środowisko naturalne i godne warunki zatrudnienia pracowników. Idealny na upały jest także len, który ma właściwości chłodzące - na rynku dostępne są modele ze 100% lnu lub z jego domieszką. Do popularnych materiałów przetwarzanych sztucznie należą wiskoza i lyocell, które także sprawdzają się w ciepłe dni.

Jaka figura najlepiej wygląda w kombinezonie?

Kombinezony są przyjazne dla różnych sylwetek, przed zakupem warto jednak przymierzyć kilka modeli. Jeśli jesteś typową "klepsydrą" lub "gruszką", będzie ci ładnie w kroju kopertowym lub z koszulową górą. Te drugie dobrze wyglądają także na figurze typu "jabłko". Dobrym pomysłem na zatuszowanie odstającego brzuszka jest wybór prostego fasonu, bez wcięcia w talii. Gdy natomiast masz filigranową budowę, kombinezony na ramiączkach pięknie podkreślą twoją delikatność.