Teaser

Płaszcze pluszowe dla kobiet

(59)
1od2
FAQ

Czy płaszcze pluszowe damskie są ciepłe?

Choć przypominający kożuch materiał sugeruje, że płaszcze pluszowe to okrycia typowo zimowe, wszystko zależy od tkaniny, z której zostały uszyte. Faktura przypominająca plusz może być wykonana z włókien sztucznych, jak i wełny. Pozwala to włączyć miękkie okrycie zarówno do zimowych, jak i wiosennych stylizacji, a nawet letnich stylizacji.

Jaki rozmiar płaszcza wybrać?

Płaszcze pluszowe z założenia są oversize, jednak zastanów się, w jaki sposób chcesz go nosić. Jeśli zdecydujesz się na ciepły zimowy płaszcz, powinno być pod nim miejsce na grubszy sweter czy bluzę. Jeśli płaszcz ma pełnić rolę oryginalnego kardiganu i zamierzasz go nosić w cieplejszych miesiącach roku, możesz wybrać bardziej dopasowany model. Warto pamiętać, że pluszowy płaszcz niestety nieco powiększa sylwetkę, dlatego przy większym rozmiarze dobrze jest wypróbować kilka jego fasonów, by wybrać ten najbardziej idealny.

Czy warto inwestować w płaszcz, który może okazać się jedynie sezonową ciekawostką?

Duża popularność tego okrycia na pewno związana jest z ciągłą jego obecnością w mediach społecznościowych. Nie jest tajemnicą, że w pluszu gustują zarówno celebryci, jak i instagramerki. Jednak płaszcze pluszowe utrzymują się w modzie już od 10 lat! Bez względu na popularność są po prostu wygodne i mogą stanowić komfortowe casualowe okrycie na czas podróży czy weekendowego wypoczynku.