Płaszcze puchowe damskie

(87)
1od2
FAQ

Czym charakteryzuje się puch, którym wypełniane są kurtki i płaszcze na zimę?

Puch, nazywany jest też podszerstkiem lub piórem embrionalnym, ma opinię surowca najwyższej jakości. Puch wyrasta u ptactwa przed piórem rzeczywistym. Do jego zalet należą wyjątkowa lekkość, sprężystość, delikatność i oczywiści właściwości izolacyjne. Dzięki specyficznej strukturze włókien tworzy barierową przestrzeń powietrzną, która chroni przed chłodem, jednocześnie zapewniając dobrą cyrkulację. Puch to zatem pióro ptasie, które wyrasta przed piórem rzeczywistym. Ze względu na swoje właściwości puch jest surowcem dosyć kosztownym.

Czym różni się puch od pierza?

Pierze to bardzo drobne piórka, pochodzące od kaczek lub gęsi. Od puchu odróżnia je więc przede wszystkim struktura. Pierze nie jest tak sprężyste, delikatne i lekkie jak puch. Charakteryzuje się jednak miękkością i dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kurtek i płaszczy, które łączą w sobie puch i pierze.

Czy puchowy płaszcz pasuje do eleganckich, zimowych stylizacji?

Jak najbardziej! Choć niektóre modele mają typowo sportowy styl, w sklepach znajdziesz również bardzo eleganckie propozycje, na przykład czarne, beżowe albo ecru z delikatnym połyskiem. Pamiętaj także o stylowych dodatkach, na przykład czapce ozdobionej błyszczącymi kamyczkami albo eleganckim szalu.