Kobieta z żółtym swetrem w stylu oversize

Styl oversize

Teraz modniejszy niż kiedykolwiek dotąd!

Duże, większe, XXL. Trudno już wyobrazić sobie świat mody bez kreacji oversizowych, które uwielbiamy za ich luźny, bezpretensjonalny styl. Oversize oznacza za duży rozmiar, a zatem odnosi się do wszystkich ubrań, które nie są dopasowane i nie przylegają do ciała: są celowo za duże, za szerokie i za długie. Minęły więc czasy wąskich dżinsów i obcisłych topów. Zamiast nich na porządku dziennym jest teraz styl oversize: luźne koszule, ogromne płaszcze i duże, kwadratowe sukienki. Dzięki zerwaniu z klasyczną, kobiecą sylwetką powstają nowe, ekscytujące sylwetki, które są też tajemnicze, ponieważ nie wiadomo dokładnie, co kryje się pod oversizowymi ubraniami. Styl oversize nie jest nowym trendem, ale w tym sezonie będzie bardziej modny niż kiedykolwiek dotąd, z czego bardzo się cieszymy, ponieważ strój oversizowy zawsze pozwala idealnie połączyć swobodę ze stylem. Dzięki temu uzyskujemy stylowy, a jednocześnie wygodny strój. A najlepsze jest to, że stroje oversizowe pasują do każdego typu sylwetki: wysokiej, niskiej, szczupłej lub krągłej. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aby strój był harmonijny i nieprzeładowany. Nawet jeśli jeszcze nie odważyłaś się na styl XXL, dzięki naszym wskazówkom staniesz się ekspertką strojów oversizowych. Przedstawimy Ci najlepsze kombinacje, trendy sezonu i wszystko, o czym trzeba pamiętać, jeśli chodzi o styl oversizowy.

Najważniejsze informacje w skrócie:

  • Słowo „oversize” odnosi się do ubrań, które są celowo za duże, za szerokie lub za długie.
  • Styl oversize stanowią ciekawe przełamanie kobiecej sylwetki.
  • Jeśli chcesz się ubrać w stylu oversize od stóp do głów, powinnaś wybrać ubrania w tych samych kolorach, aby całokształt nie był przeładowany.

Kreacje oversizowe dla początkujących

Jeśli jeszcze nie odważyłaś się wypróbować stylu oversizowego, nadszedł na to czas. Jeśli jeszcze nie jesteś do końca przekonana, zacznij powoli, najlepiej od klasycznego stroju oversizowego: oversizowej koszuli w połączeniu z obcisłymi spodniami. Możesz być bezgranicznie kreatywna. Oversizowa koszula, sweter lub bluza z kapturem w rozmiarze XL albo marynarka typu boyfriend zawsze wyglądają stylowo w połączeniu z obcisłymi dżinsami, legginsami lub dopasowaną spódnicą midi. W ten sposób stworzysz fajny, swobodny wygląd, jednocześnie podkreślając nogi.

Ogromną zaletą jest to, że wszystkie niedoskonałości górnej części ciała są automatycznie ukryte, podczas gdy w centrum uwagi znajdują się nogi, a sylwetka się optycznie wydłuża dzięki kontrastowi między szeroką górą i obcisłym dołem. Taki strój oversizowy idealnie się nadaje dla początkujących, ponieważ całkiem możliwe jest to, że masz już w swojej szafie odpowiednie ubrania.

Płynne sylwetki ze spodniami oversizowymi

Marlenki i spodnie palazzo, dzwony, spodnie baggy, dżinsy z szerokimi nogawkami: trend oversize odbija się także na krojach spodni ostatnich lat. I słusznie! Ponieważ nawet jeśli na pierwszy rzut oka może się to wydawać niemożliwe, szerokie i luźne spodnie mogą ładnie podkreślić sylwetkę, ukryć niedoskonałości i niesamowicie wydłużyć nogi. Należy zwrócić uwagę jedynie na to, które części ciała się podkreśla, aby stworzyć harmonijną całość. Jeśli na przykład zakładamy oversizową spódnicę, warto wybrać przylegającą do ciała górę. Doskonale nadaje w tym przypadku obcisły top, golf lub wąska bluzka. Jeśli spodnie z niskim stanem, takie jak baggy, nie są w Twoim guście, możesz ich wygląd łatwo zmienić, dodając na przykład w talii pasek. Podkreślając szczupłą górę ciała i zakładając szerokie, lejące spodnie stworzysz piękną, kobiecą sylwetkę w kształcie litery A. Jednocześnie będziesz wyglądać swobodnie. Tajemnica dobrego wyglądu: aby optycznie wydłużyć nogi, do stroju oversizowego zamiast płaskich sneakersów czy sandałków załóż wysokie obcasy.

Idealny strój oversizowy od stóp do głów

Jeśli uwielbiasz styl oversizowy, pokochasz ten trend! Oversizowe stylizacje od stóp do głów w tym roku podbiły najpierw wszystkie wybiegi i czasopisma, a teraz także nasze serca. Za swobodny styl XL od stóp do głów dajemy najwyższą ilość punktów w kategoriach styl i wygoda. Szczególnie stylowe są dopasowane kolorystycznie dwuczęściowe stroje składające się z oversizowej koszuli i spodni. Jednokolorowa całość doskonale wydłuża sylwetkę i wygląda bezpretensjonalnie. Ogromnym atutem takiego stroju jest to, że bardzo łatwo można go zmienić w bardziej elegancki albo bardziej luźny. W połączeniu ze sneakersami albo klapkami wygląda swobodnie i luźno, natomiast z kopertówką i wysokimi obcasami bardzo elegancko. Oczywiście możesz stworzyć swój własny strój oversizowy od stóp do głów. Zwróć wtedy uwagę na to, aby wszystkie ubrania były w jednym tonie albo/i wybierz lekkie, lejące się tkaniny, aby całokształt nie był przeładowany.

Czego unikać w kreacjach oversizowych

Jak już wspominaliśmy, każdy może nosić styl oversize! Dlatego nie ma wyraźnych zakazów. Mamy jednak kilka wskazówek odnośnie idealnej stylizacji. Najważniejszą cechą każdego stroju oversizowego jest to, żeby był wyraźnie rozpoznawalny jako strój oversizowy. Jedyną możliwą modową wpadką jest to, że strój oversizowy będzie wyglądał po prostu niekształtnie. Dlatego wybieraj ubrania, które wyglądają na celowo dużo za duże. Jeżeli Twój strój oversizowy wyda Ci się zbyt przeładowany, podkreśl sylwetkę. Załóż na przykład pasek w talii lub wsuń bluzkę w spodnie. Jeśli chodzi o dodatki, to w stylu oversizowym obowiązuje motto „mniej znaczy więcej”. Duże dodatki, będące wypowiedzią modową, sprawią, że całość będzie przeładowana. Zamiast tego wybierz delikatną, filigranową biżuterię, która stworzy harmonijny kontrast z pozostałymi ubraniami w stylu XL.