Transport & Pflegetipps für Kleider und Anzüge

Od sklepu do domu, od domu do miejsca uroczystości – i z powrotem. Potem czyszczenie
i powieszenie w szafie aż do następnej okazji. Suknie i garnitury na wyjątkowe okazje muszą najczęściej
naprawdę dużo znieść. Aby ubrania te nie doznały żadnych uszkodzeń i mogły służyć Ci przez długi czas,
mamy dla Ciebie najważniejsze wskazówki dotyczące ich transportu, czyszczenia oraz przechowywania.

 
 
image

SUKIENKI W PODRÓŻY

JAK TRANSPORTOWAĆ?

Podróżujesz samochodem? Sukienka dobrze zniesie transport, jeżeli schowasz ją do pokrowca na ubrania i położysz na możliwie płaskiej powierzchni. W przypadku podróży samolotem wszystko zależy od objętości sukienki i tego, czy zmieści się ona do walizki. Jeżeli tak: Złóż sukienkę tylko na dwa lub trzy razy, aby zminimalizować zagniecenia. Dodatkowo oddziel złożone warstwy tkaniny bibułą. Możesz również użyć usztywnianej walizki z wbudowanym wieszakiem na ubrania. W przypadku sukienek z krynoliną lub dużą ilością tiulu sprawdzi się specjalne kartonowe pudełko. O warunki przewozu takiego pudełka należy zapytać przedstawiciela linii lotniczych. Bez względu na wszystko: po przybyciu na miejsce jak najszybciej rozpakuj sukienkę i powieś ją na wieszaku, aby wszelkie zagniecenia wygładziły się.

- w samochodzie: transportuj na leżąco w pokrowcu na ubrania
- w walizce: oddziel warstwy materiału bibułą
- po dotarciu na miejsce: od razu powieś

SUKIENKI I ZABRUDZENIA

JAK CZYŚCIĆ?

Wyjątkowe sukienki na specjalne okazje są często misternie wykonane – dlatego ich czyszczenie stanowi prawdziwe wyzwanie. Często zdarza się, że nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat czyszczenia sukienek ozdobionych perłami, tiulem i cekinami, a to wyklucza pranie ich w pralce. Dlatego zalecamy oddanie ich do profesjonalnego czyszczenia, aby zapobiec ich zniszczeniu. Jeżeli plam jest niewiele i nie znajdują się one we wrażliwych miejscach, zastosuj następującą metodę prania ręcznego: Spryskaj plamę mieszanką wody i środka piorącego, ostrożnie przetrzyj plamy, a następnie ponownie spryskaj je wodą w celu usunięcia detergentu. Następnie wysusz sukienkę w ciemnym miejscu, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować zmianę koloru.

- w przypadku czyszczenia całej sukienki: oddaj do czyszczenia
- w przypadku plam punktowych: delikatnie wypierz ręcznie
- suszenie: susz w ciemnym miejscu

image
image

SUKIENKI NA LATA

JAK PRZECHOWYWAĆ?

Pierwszą zasadą przechowywania jest odwrócenie sukienki „na lewą stronę” – zawsze przechowuj sukienkę ze schowaną stroną zewnętrzną. Następnie zapakuj ją do bawełnianego pokrowca na ubrania. W ten sposób sukienka będzie zabezpieczona przed brudem, molami, światłem oraz otarciami. Zastosowanie worków plastikowych oraz próżniowych może skutkować powstawaniem nieprzyjemnych zapachów oraz plam. Jeżeli sukienka nie jest zbyt ciężka, możesz zawiesić ją na wieszaku i schować do szafy. W przypadku ciężkich sukni długie wiszenie może uszkodzić szwy. Zalecamy więc przechowywanie ich na leżąco, w specjalnych pudełkach o neutralnym pH. Do takich pudełek często zamiast bawełnianego pokrowca wkłada się bibułę.

- odwróć sukienkę na lewą stronę i schowaj ją do pokrowca
- użyj bawełnianego pokrowca na ubrania
- nie wieszaj bardzo ciężkich sukienek, lecz przechowuj je na leżąco

 
 

GARNITURY W PODRÓŻY

JAK TRANSPORTOWAĆ GARNITUR?

Jak można zminimalizować ryzyko zagnieceń? Na krótkie dystanse, które można pokonać samochodem, po prostu włóż garnitur do pokrowca i zawieś go na wieszaku. W przypadku podróżowania z bagażem, np. samolotem, polecamy usztywnianą walizkę z wbudowanym wieszakiem do powieszenia garnituru. Walizka nie powinna być w żadnym wypadku zbytnio dopakowana. Dodatkowo oddziel warstwy materiału bibułą. Po przybyciu na miejsce od razu rozpakuj garnitur i powieś go – pomoże to rozprostować materiał. Nadal są widoczne małe i większe zagniecenia? Powieś garnitur w łazience podczas kąpieli: ciepło i wilgotne powietrze dodatkowo wygładzą tkaninę. Następnie zawieś garnitur w sypialni na całą noc, a następnego ranka wszystko pójdzie gładko.

- w samochodzie: włóż garnitur do pokrowca i zawieś na wieszaku
- w walizce: użyj usztywnianej walizki z wieszakiem
- po przybyciu na miejsce: od razu powieś

image
image

GARNITURY I ZABRUDZENIA

JAK CZYŚCIĆ?

Podczas czyszczenia garniturów obowiązuje zasada: tak często, jak to konieczne, tak rzadko, jak to możliwe. Marynarka i spodnie nigdy nie powinny być prane w domowej pralce. Pranie zostawmy wyłącznie profesjonalistom! Garnitur możesz spokojnie oddać do czyszczenia do dwóch razy w roku. Zawsze oddawaj marynarkę razem ze spodniami, ponieważ w przeciwnym razie będą się one zużywać w różnym stopniu, co spowoduje różnice w kolorze. Odpowiednie dbanie o garnitur może Ci zaoszczędzić wizyt w pralni przez długi czas. Po użyciu wyszczotkuj garnitur szczotką z naturalnego włosia (np. taką z krótkim włosiem końskim) i dokładnie przewietrz.

- czyść garnitur tak często, jak to konieczne, lecz tak rzadko, jak to możliwe
- oddawaj garnitur do profesjonalnego czyszczenia do dwóch razy w roku
- w domu wyczyść szczotką z naturalnego włosia i przewietrz

GARNITURY NA LATA

JAK PRZECHOWYWAĆ?

Twój garnitur będzie czekał do następnej okazji? Przechowuj go w bawełnianym pokrowcu na ubrania. W ten sposób będzie zabezpieczony przed brudem, molami, światłem oraz otarciami. Zastosowanie worków plastikowych oraz próżniowych może skutkować powstawaniem nieprzyjemnych zapachów oraz plam. Do powieszenia użyj specjalnego profilowanego wieszaka z szerokimi ramionami. Spodnie powieś na poprzeczce wieszaka. Pozwól garniturowi oddychać i nie wieszaj go zbyt ciasno między pozostałymi ubraniami.

- przechowuj garnitur w bawełnianym pokrowcu na ubrania
- powieś go na specjalnym wieszaku garniturowym
- zostaw mu nieco przestrzeni w szafie

image
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dowiedz się, jak stworzyć perfekcyjną stylizację
na wyjątkowe okazje.

image
image
image

PRZEWODNIK
PO SUKIENKACH

Powód do świętowania: Nasz przewodnik po sukienkach zawiera wszystkie informacje i inspiracje, które będą bardzo przydatne, aby zapunktować podczas kolejnej okazji.

Odkryj teraz ›

ŚLUBNY
ŚWIAT

Let’s celebrate love: Aby najpiękniejszy dzień Twojego życia stał się jeszcze piękniejszy, przedstawiamy inspirujące i efektowne stylizacje. Dla pary młodej oraz dla gości.

Odkryj teraz ›

PRZEWODNIK
PO GARNITURACH

Dla wielu mężczyzn zakup garnituru jest dyscypliną iście królewską. Aby w przyszłości był on zawsze udany, mamy dla Ciebie zestaw najważniejszych informacji o etykiecie ubioru i fasonach oraz 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny garnitur.

Odkryj teraz ›