Spodnie wyprasowane w kant

Jak prasować spodnie w kant?

Najważniejsze wskazówki

Wybór doskonale skrojonego i dopasowanego garnituru, dodatków i obuwia gwarantuje szykowny wygląd. Jednak bez późniejszej dbałości o czystość i świeżość ubrania, nie zrobimy najlepszego wrażenia. Każdy elegancki mężczyzna powinien regularnie pastować buty oraz prasować koszulę. Nie możemy też zapomnieć o tak fundamentalnej sprawie, jak prasowanie spodni w kant!

Najczęściej zadawane pytania

  • Spodnie w kant pozostają oznaką ponadczasowego stylu.
  • Kant powinien przebiegać idealnie po środku nogawki.
  • Spodnie powinny być lekko wilgotne.
  • Zaczynamy od wewnętrznej strony - potem składamy spodnie tak, aby szwy z obu stron nogawki idealnie się dotykały.
  • Najlepiej prasować spodnie dopiero tuż przed założeniem.
  • Jeśli chcemy schować je dp szafy, najlepiej będzie zawiesić je na drążku

Prasowanie spodni w kant nie jest trudne

Spodnie w kant pozostają oznaką ponadczasowego stylu. Są niezbędne przy okazji wyjątkowych uroczystości, a dla wielu osób także w pracy zawodowej. Wymagają jednak odrobiny wysiłku. Prasowanie spodni garniturowych jest nieskomplikowane, ale potrafi sprawiać problemy. To jednak niezbędna czynność dla utrzymania schludnego wyglądu. Ma bardzo istotne znaczenie dla garnituru i nie chodzi tylko o staranność.

Wyraźny kant pomaga osiągnąć efekt wyszczuplający i wydłużający sylwetkę, a chce tego wielu panów. Nie można dopuścić do powstania zmarszczeń i wygnieceń. W tej sprawie panuje jedna zasada - kant powinien przebiegać idealnie po środku nogawki. Ten efekt pomagają uzyskać szwy po bokach obu nogawek. Po złożeniu spodni szwy z obu stron powinny do siebie przylegać. Najwięcej problemów sprawia materiał, z którego wykonane są spodnie.

Jak prasować spodnie w kant?

Przede wszystkim prasujemy spodnie w kant bez pośpiechu. Bardzo łatwo zniszczyć lub zdeformować delikatny materiał. Nie chcemy tego, spodnie mają się po prostu dobrze układać. Dla chcącego nic trudnego! Będziemy potrzebować żelazka, deski do prasowania oraz miękkiej szmatki, np. z bawełny. W sklepach dostępne są żelazka z dodatkową podkładką, ale zakładamy użycie zwykłego, typowego urządzenia wiodącej marki. Spodnie powinny być lekko wilgotne, ułatwi to cały proces. Podstawowa zasada to używanie odpowiedniej temperatury. Dlatego warto przetestować działanie żelazka na drobnym skrawku spodni, najlepiej niewidocznym podczas noszenia.

Jeżeli wszystko będzie w porządku, rozpinamy guziki oraz zamek i delikatnymi ruchami prowadzimy żelazko po kieszeniach, pasie oraz wokół rozporka. Zaczynamy od wewnętrznej strony. Potem składamy spodnie tak, aby szwy z obu stron nogawki idealnie się dotykały. Dla pewności można użyć spinaczy do prania. Tak zabezpieczone spodnie nie stracą formy. Czynność powtarzamy od zewnętrznej strony. Później wzmacniamy kant dokładnym ruchem żelazka po krawędzi. Prasowanie spodni w kant potrwa zaledwie kilka minut!

Jak wieszać spodnie wyprasowane w kant?

Idealnie byłoby wyprasować spodnie w kant tuż przed ich założeniem. Jednak taka sytuacja przytrafia się rzadko. Zwykle musimy przygotować je dużo wcześniej. Dlatego prasowanie spodni w kant to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest ich poprawne zawieszenie. Oczywiście konieczny będzie wieszak. Tutaj mamy wybór. Wersja ze spinaczami ma swoje plusy, bo spodnie zachowają strukturę, a kant będzie cały czas ostry. Niestety, zaciski zostawią ślady, a takie wygniecenia ciężko usunąć bez ponownego prasowania. Druga opcja to typowy wieszak. Niestety tak przechowywane spodnie lubią się „złożyć” i często lądują na dnie szafy, co kończy się kolejnym prasowaniem. Zatem jak wieszać spodnie w kant?

Najlepiej zawiesić spodnie na wieszaku z drążkiem. Dobrze, gdy będzie to drążek zabezpieczony przed poślizgiem. Chwytamy spodnie do góry nogami i wieszamy najpierw jedną nogawkę, a następnie kładziemy na nią kolejną. Jeżeli spodnie zawisną równo, obie połowy będą się dobrze trzymać. Jednocześnie unikniemy stosowania spinaczy i niepotrzebnych pomarszczeń. W ostateczności możemy ułożyć je w szafie, dbając o utrzymanie kantu. Najlepiej będzie zawiesić je na drążku. Spodnie w kant to atrybut elegancji i muszą być w jak najlepszym porządku!