Ułożony wełniany sweter z kaszmiru

Jak prać kaszmir

Pranie, suszenie, przechowywanie

Kaszmir to materiał, który wymaga sporadycznej, ale bardzo delikatnej pielęgnacji. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące czyszczenia, pielęgnacji i przechowywania kaszmiru. Tak abyś mogła przez długi czas nosić ulubione ubrania.

Najważniejsze informacje w skrócie:

  • Prać rzadko, po każdym czwartym noszeniu.
  • Stosować cykl prania na zimno/wełny z niską prędkością.
  • Użyj płynnego detergentu do wełny lub wysokiej jakości szamponu do włosów.
  • Włóż ręcznik lub inne ubranie do bębna razem z ubraniem z kaszmiru.
  • Odzieży z kaszmiru nie należy prać ręcznie.
  • Nie dodawać płynu do zmiękczania tkanin.

Jakie są podstawy czyszczenia kaszmiru?

Ponieważ kaszmir jest mało podatny na zabrudzenia i chłonięcie zapachów, można zredukować proces czyszczenia do co czwartego noszenia. W przypadku prania kaszmiru w pralce należy zastosować płynny środek do prania wełny lub wysokiej jakości środek do prania włosia. Najlepiej wybrać program prania w zimnej wodzie lub prania wełny, przy niskich obrotach, zawsze na prawej stronie i z małą ilością innych ubrań.

WSKAZÓWKA: Aby wyrównać siły wewnątrz pralki, można włożyć do bębna ręcznik.

Pranie kaszmiru - jakich błędów należy unikać?

Ogólnie kaszmir, a szczególnie ciężkie dzianiny, nie powinien być prany ręcznie. Stosowana woda i związane z nią skutki mogą mieć szkodliwy wpływ na materiał. W przypadku produktów z kaszmiru nie należy również stosować chemicznych środków czyszczących i płynów do płukania.

Co zrobić, gdy na swetrze z kaszmiru pojawi się plama?

Zabrudzenia na ubraniach z kaszmiru są nieprzyjemne, jednak nie są powodem do paniki. Jeżeli ubranie się zabrudzi, należy punktowo na plamę zastosować dodatkową porcję szamponu. Następnie postępuj zgodnie z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia.

NIE NALEŻY: Namaczać i usuwać plam szczotką.

Prowadzi to do filcowania produktów z kaszmiru.

Jak delikatnie suszyć kaszmir?

Ubrania z kaszmiru suszyć najlepiej w pozycji leżącej na chłonnej podkładce. W tym celu należy najpierw delikatnie rozprostować ubranie i wygładzić. Dodatkowo podczas suszenia można przekładać ubranie na drugą stronę. Nie wolno natomiast suszyć kaszmiru w suszarce. Jeżeli konieczne będzie prasowanie, należy tylko trzymać żelazko nad ubraniem.

Jak zapobiec mechaceniu swetra z kaszmiru?

Ponieważ wełna kaszmirowa składa się z prawdziwego włosia, efekt mechacenia, tworzenie się węzełków jest naturalny i prawie nie można go uniknąć. Zalecamy stosowanie specjalnego grzebienia do kaszmiru, aby delikatnie zdjąć warstwę wierzchnią. W przypadku stosowania maszynki do golenia w celu usuwania efektu zmechacenia istnieje niebezpieczeństwo powstania oczek.

Jak najlepiej przechowywać kaszmir?

Aby zachować formę produktu z kaszmiru, należy zawsze przechowywać go w formie leżącej i nie wieszać go w szafie.

W celu ochrony przed molami należy:
  1. Zadbać o ciemność, otwierając szafę możliwie rzadko.
  2. Regularnie wietrzyć i wycierać szafę.
  3. W szafie zawiesić saszetki z lawendą
Swetry kaszmirowe
Jakość - tak powstaje miękki dotyk kaszmiru

Znamy i doceniamy kaszmir w formie swetrów, szali czy czapek, również jako sukienki i spódnice. Jako delikatny i wierny dodatek, który chroni nas zimą i doskonale otula w zimne miesiące. Jednak skąd pochodzi ta miękka wełna – w jaki sposób powstaje ten totalny zachwyt?

Więcej informacji