Jakość kaszmiru

Co to jest kaszmir?

Tak rodzi się dotyk kaszmiru

Znamy i doceniamy kaszmir w formie swetrów, szali czy czapek, również jako sukienki i spódnice. Jako delikatny i wierny dodatek, który chroni nas zimą i doskonale otula w zimne miesiące. Jednak skąd pochodzi ta miękka wełna – w jaki sposób powstaje ten totalny zachwyt?

Materiał kaszmir
Wszystko zaczyna się od: włosia kozy kaszmirskiej

Włókna kaszmiru, z których wytwarzana jest miękka wełna, jaką znamy i kochamy, to ograniczony surowiec. Są one pozyskiwane z okolic szyi kozy kaszmirskiej, która swoją nazwę zawdzięcza regionowi Kaszmir w Azji Południowej. W celu pozyskania tej niezwykle popularnej wełny kozy kaszmirskie są strzyżone raz w roku – jedna koza produkuje ok. 200 gramów włosia.

Naturalnie dobre: budowa i właściwości włókna kaszmiru

Wełna kaszmirowa jest zaliczana do szlachetnych wełen i ma wiele luksusowych właściwości: jest ciepła, wodoodporna i elastyczna. Najczęściej nie wymaga prasowania. Dodatkowo jest odporna na zabrudzenia i rozerwanie oraz prawie nie pochłania zapachów.

NAJWAŻNIEJSZA CECHA: Kaszmir jest niezwykle miękki i nie gryzie. Zawdzięczamy to budowie włókna. Włókno kaszmiru jest niezrównanie delikatne.

Swetry z kaszmiru

Z natury wprost do szafy: obróbka włókien kaszmiru

Biała, szara, brązowa lub czarna – w takich kolorach można uzyskać naturalną wełnę kaszmirową. Na szczęście w dzisiejszych czasach można farbować wełnę bez utraty jakości. Dzięki temu do stylizacji można dodać kolorowe akcenty w postaci swetra lub akcesoriów z kaszmiru. W przypadku obróbki wełny rozróżnia się produkty z czystego kaszmiru oraz produkty z domieszką kaszmiru. Te ostatnie muszą zawierać co najmniej 14,5% kaszmiru.

Kwestia jakości: na niej można polegać

Niezależnie od tego, czy chodzi o mieszankę czy o czysty kaszmir – dla nas produkty z kaszmiru powinny tworzyć ponadczasowe stylizacje, które powinny nas uszczęśliwiać na lata. Dlatego produkty z kaszmiru, które są dostępne w sklepach Peek & Cloppenburg, muszą spełniać wysokie standardy. W przypadku wszystkich stylizacji z kaszmiru, które można u nas kupić, pewnym jest, że włókna kaszmiru przed obróbką zostały przygotowane i oczyszczone przez certyfikowany zakład. Dodatkowo nasz dział kupujących regularnie sprawdza bezpieczeństwo i jakość sprzedawanych przez nas produktów z kaszmiru. Wszystko po to, aby nasze stylizacje zachwycały przez długie lata.

Wyprany sweter kaszmirowy
Tak należy pielęgnować kaszmir

Kaszmir to materiał, który wymaga sporadycznej, ale bardzo delikatnej pielęgnacji. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące czyszczenia, pielęgnacji i przechowywania kaszmiru. Tak abyś mogła przez długi czas nosić ulubione ubrania.

Dowiedz się więcej