Tak rodzi się dotyk kaszmiru

Znamy i doceniamy kaszmir w formie swetrów, szali czy czapek, również jako sukienki i spódnice. Jako delikatny i wierny dodatek, który chroni nas zimą i doskonale otula w zimne miesiące. Jednak skąd pochodzi ta miękka wełna – w jaki sposób powstaje ten totalny zachwyt?


Źródło jakości kaszmiru

Wszystko zaczyna się od:
włosia kozy kaszmirskiej

Włókna kaszmiru, z których wytwarzana jest miękka wełna, jaką znamy i kochamy, to ograniczony surowiec. Są one pozyskiwane z okolic szyi kozy kaszmirskiej, która swoją nazwę zawdzięcza regionowi Kaszmir w Azji Południowej. W celu pozyskania tej niezwykle popularnej wełny kozy kaszmirskie są strzyżone raz w roku – jedna koza produkuje ok. 200 gramów włosia.

Naturalnie dobre:
Budowa i właściwości włókna kaszmiru

Wełna kaszmirowa jest zaliczana do szlachetnych wełen i ma wiele luksusowych właściwości: jest ciepła, wodoodporna i elastyczna. Najczęściej nie wymaga prasowania. Dodatkowo jest odporna na zabrudzenia i rozerwanie oraz prawie nie pochłania zapachów.

NAJWAŻNIEJSZA CECHA: Kaszmir jest niezwykle miękki i nie gryzie. Zawdzięczamy to budowie włókna. Włókno kaszmiru jest niezrównanie delikatne.

Obróbka kaszmiru

Z natury wprost do szafy:
obróbka włókien kaszmiru

Biała, szara, brązowa lub czarna – w takich kolorach można uzyskać naturalną wełnę kaszmirową. Na szczęście w dzisiejszych czasach można farbować wełnę bez utraty jakości. Dzięki temu do stylizacji można dodać kolorowe akcenty w postaci swetra lub akcesoriów z kaszmiru. W przypadku obróbki wełny rozróżnia się produkty z czystego kaszmiru oraz produkty z domieszką kaszmiru. Te ostatnie muszą zawierać co najmniej 14,5% kaszmiru.


Kwestia jakości:
Na niej można polegać

Niezależnie od tego, czy chodzi o mieszankę czy o czysty kaszmir – dla nas produkty z kaszmiru powinny tworzyć ponadczasowe stylizacje, które powinny nas uszczęśliwiać na lata. Dlatego produkty z kaszmiru, które są dostępne w sklepach Peek & Cloppenburg, muszą spełniać wysokie standardy. W przypadku wszystkich stylizacji z kaszmiru, które można u nas kupić, pewnym jest, że włókna kaszmiru przed obróbką zostały przygotowane i oczyszczone przez certyfikowany zakład. Dodatkowo nasz dział kupujących regularnie sprawdza bezpieczeństwo i jakość sprzedawanych przez nas produktów z kaszmiru. Wszystko po to, aby nasze stylizacje zachwycały przez długie lata.

Pielęgnacja kaszmiru

PIELĘGNACJA – TAK NALEŻY PIELĘGNOWAĆ KASZMIR

Kaszmir to materiał, który wymaga sporadycznej, ale bardzo delikatnej pielęgnacji. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące czyszczenia, pielęgnacji i przechowywania kaszmiru. Tak abyś mogła przez długi czas nosić ulubione ubrania.


WIĘCEJ INFORMACJI >

KASZMIR – MARKI