JAK PRAĆ KASZMIR?

Kaszmir to materiał, który wymaga sporadycznej, ale bardzo delikatnej pielęgnacji. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące czyszczenia, pielęgnacji i przechowywania kaszmiru. Tak abyś mogła przez długi czas nosić ulubione ubrania.


Cykl pielęgnacji

Jakie są podstawy czyszczenia kaszmiru?

Ponieważ kaszmir jest mało podatny na zabrudzenia i chłonięcie zapachów, można zredukować proces czyszczenia do co czwartego noszenia. W przypadku prania kaszmiru w pralce należy zastosować płynny środek do prania wełny lub wysokiej jakości środek do prania włosia. Najlepiej wybrać program prania w zimnej wodzie lub prania wełny, przy niskich obrotach, zawsze na prawej stronie i z małą ilością innych ubrań.

DYSKRETNA WSKAZÓWKA: Aby wyrównać siły wewnątrz pralki, można włożyć do bębna ręcznik.


Jak prać kaszmir – podsumowanie wszystkich wskazówek:

  • Zawsze prać sweter z kaszmirem po 4 noszeniu
  • Stosować program prania w zimniej wodzie/prania wełny z niskimi obrotami
  • Stosować płynny środek do prania wełny lub wysokiej jakości środek do prania włosia
  • Do bębna włożyć ręcznik lub inne ubrania
  • Ubrań z kaszmiru nie prać ręcznie
  • Nie dodawać płynów do płukania


Pranie kaszmiru - Jakich błędów należy unikać?

Ogólnie kaszmir, a szczególnie ciężkie dzianiny, nie powinien być prany ręcznie. Stosowana woda i związane z nią skutki mogą mieć szkodliwy wpływ na materiał. W przypadku produktów z kaszmiru nie należy również stosować chemicznych środków czyszczących i płynów do płukania.

Co zrobić, gdy na swetrze z kaszmiru pojawi się plama?

Zabrudzenia na ubraniach z kaszmiru są nieprzyjemne, jednak nie są powodem do paniki. Jeżeli ubranie się zabrudzi, należy punktowo na plamę zastosować dodatkową porcję szamponu. Następnie postępuj zgodnie z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia.


NIE NALEŻY: Namaczać i usuwać plam szczotką.
Prowadzi to do filcowania produktów z kaszmiru.

Prawidłowe suszenie

Jak delikatnie suszyć kaszmir?

Ubrania z kaszmiru suszyć najlepiej w pozycji leżącej na chłonnej podkładce. W tym celu należy najpierw delikatnie rozprostować ubranie i wygładzić. Dodatkowo podczas suszenia można przekładać ubranie na drugą stronę. Nie wolno natomiast suszyć kaszmiru w suszarce. Jeżeli konieczne będzie prasowanie, należy tylko trzymać żelazko nad ubraniem.


Jak zapobiec mechaceniu swetra z kaszmiru?

Ponieważ wełna kaszmirowa składa się z prawdziwego włosia, efekt mechacenia, tworzenie się węzełków jest naturalny i prawie nie można go uniknąć. Zalecamy stosowanie specjalnego grzebienia do kaszmiru, aby delikatnie zdjąć warstwę wierzchnią. W przypadku stosowania maszynki do golenia w celu usuwania efektu zmechacenia istnieje niebezpieczeństwo powstania oczek.Jak najlepiej przechowywać kaszmir?

Aby zachować formę produktu z kaszmiru, należy zawsze przechowywać go w formie leżącej i nie wieszać go w szafie.


W celu ochrony przed molami należy:

1. Zadbać o ciemność, otwierając szafę możliwie rzadko.

2. Regularnie wietrzyć i wycierać szafę.

3. W szafie zawiesić saszetki z lawendą

JAKOŚĆ – TAK RODZI SIĘ DOTYK KASZMIRU

Znamy i doceniamy kaszmir w formie swetrów, szali czy czapek, również jako sukienki i spódnice. Jako delikatny i wierny dodatek, który chroni nas zimą i doskonale otula w zimne miesiące. Jednak skąd pochodzi ta miękka wełna – w jaki sposób powstaje ten totalny zachwyt?


WIĘCEJ INFORMACJI >
Jakość

KASZMIR – MARKI